Donanım

En yeni ekran teknolojisi 'Pixel Eyes'

Japan Display yeni 5-inç Full HD ekran teknolojisini duyurdu.

En yeni ekran teknolojisi 'Pixel Eyes'

Japan Display A.Ş. (JDI) en son ekran teknolojisi olan, entegre dokunmatik özelliğe sahip 5-inç 1080p bir TFT LCD ekran tanıttı. "Pixel Eyes" olarak adlandırılan ekran, ince modüller ve alt optik yansımalar dahil olmak üzere bazı avantajlar sunuyor.

JDI, Sony, Hitachi ve Toshiba arasında ortak girişim ile üretilen paneller zaten Xperia Z akıllı telefonda kullanıldı. Ancak birçok yorumcular tarafından belirtilen bir soruna göre cihazın kötü görüş açıları olduğu yönünde.

1369163422_jdi-screen-pixel-eyes-1.jpg

JDI ekran görüntülerinin bazı yönlerini geliştirmek ve sunmak için bu teknolojiyi geliştirdi ve yeni ekran teknolojisinde, "yüksek çözünürlük, daha geniş izleme açıları, yüksek görüntü kalitesi, düşük güç tüketimi ve daha ince modül kalınlığı" vadediyor.

Display (SID) Display Week 2013'te yeni ekran teknolojisini sergileyecek olan JDI, 720p çözünürlük (720 x 1280 piksel) ve QHD (540 x 960 piksel) 5-inç Full-HD ekranlarını, Haziran 2013'te üretmeye başlayacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.