Elektrikli scooterlar, kısa mesafeleri kat etmenin veya bir metro istasyonundan bir otobüs durağına gitmenin harika bir yoludur. Ne bisiklet ne de motosiklet ama aynı derecede kullanışlı olan bu cihazlar, özellikle arabanız yoksa duruma göre ânı kurtarabiliyor!


Örneğin işe giderken otobüsten indikten sonra metroya tam zamanında yetişmek için birine atlayabilirsiniz. Dubai'nin etrafında yavaş seyir için özel e-scooter şeritleri olduğundan bahsetmiyorum bile. Yola çıkmadan önce, binerken her zaman bir kask ve yansıtıcı bir yelek takmayı unutmayın.


Yol ve Sürüş Güvenliği Uzmanı Mert İntepe'nin, scooter kullanımı ile ilgili vermiş olduğu uyarılar şu şekilde; “Önce yaş, sonra deneyim, kişisel koruyucu ekipman ve eğitime ihtiyaç var. Eğitim almadan kullanmak ya da kalabalık bir trafikte kiralayarak ana hattın üzerinde, hız limitlerine dikkat etmeden, yanlış şerit seçimi ile ölümcül bir hasarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Çünkü bu tip araçlarda bedeniniz kaportadır.”

Elbette ülkemizde henüz Dubai'deki gibi özel e-scooter şeritleri mevcut değil. Ancak Türkiye'de de Elektrikli Scooter kullanımı oldukça yaygınlaşıyor. Biz de Teknolojioku olarak bu anlamda, en yüksek menzil sunan Elektrikli Scooter modellerini sizler için listeledik. Öyle ki; içlerinde 94km, 110 km gibi oldukça şaşırtıcı menziller sunan modeller dahi mevcut.


En yüksek menzile sahip Elektrikli Scooter modelleri!

Xiaomi Mi Pro 2 - 45 km


Fiyat: 6.942,39 TL

Xiaomi Mi Pro 2 - 45 km


Motor Gücü (En Fazla):
600 W
 
Menzil (En Fazla):
45 km
 
Hız (En Fazla):
25 km/s
 
Şarj Süresi:
9 saat
 
Katlanabilme:
Var
 
Tırmanma Açısı:
20 °
 
Lastik Ebatı:
8.5 inç
 
Taşıma Kapasitesi:
100 kg

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.