Donanım

Eski Android cihaz kullanıcılarına kötü haber!

Google bugün, 27 Eylül'den sonra çok eski Android sürümleriyle oturum açılmasına izin vermeyeceğini duyurdu. İşte detaylar.

Eski Android cihaz kullanıcılarına kötü haber!

Hala Nexus One gibi eski bir cihaz kullanıcısıysanız artık bazı şeyleri değiştirme vakti gelmiş olabilir. Reddit kullanıcıları ve 91mobiles'a göre Google 27 Eylül'den itibaren Android 2.3.7 veya daha eski sürümleri çalıştıran cihazlarda şirketin uygulamalarında oturum açmanıza artık izin vermeyecek.

Ancak iyi bir haber de var. Söz konusu eski Android sürümlü cihazlarla web'de oturum açabileceksiniz. Ancak Gmail veya Google Haritalar gibi Google uygulamalarını kullanmak istiyorsanız, en azından yalnızca tablet Android 3.0'a geçmeniz gerekecek. 

Eski Android kullanıcıları için Google'dan son tarih 27 Eylül

Eski Android cihaz kullanıcılarına kötü haber! - Resim : 1

Google, 2.3.7 veya daha eski sürümlerde çalışan Android telefonlarda oturum açmayı artık desteklemeyecek. Google tarafından kullanıcılara gönderilen bir e-postaya göre, bu değişiklik 27 Eylül'den itibaren yürürlüğe girecek. E-posta, kullanıcıların Eylül'den sonra bile Google uygulamalarını kullanmaya devam edebilmeleri için en az Android 3.0 Honeycomb'a güncelleme yapmalarını öneriyor. Bu, sistem ve uygulama düzeyinde oturum açmayı etkileyecek bir değişiklik. Ancak kullanıcılar telefonun tarayıcısı aracılığıyla Gmail, Google Arama, Google Drive, YouTube ve diğer Google Hizmetlerinde oturum açabilmeye devam edecekler.

Google, kullanıcılarına gönderdiği bir e-postada, bazı konularda kesinti yapılması gerektiğini söyledi. Bu durum birçok insan için günlük telefon kullanımını etkilemeyecek. Zaten Google'in eski sürümü olan "Gingerbread" ve önceki Android sürümlerinin kullanım payı o kadar az ki, yıllardır "diğer" kategorisine dahil ediliyorlar. Donanım olarak da zaten birçok modern görevi yerine getirmekte zorlanıyor.

Yorumlar
yakup
eski telefonlar bişekilde root yapıp yükseltilir böylelikle sorun ortadan kalkar
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.