Donanım

Esnek ekranlar tabletlere darbe vuracak!

Kullanımı yaklaşan esnek OLED ekranlar en çok tabletleri etkileyecek.


Teknoloji değiştikçe cihazların ekranları da değişmeye başladı. Önceden ince en hafif ve en küçüğü tercih sebebiyken şimdi esnek ve daha büyük ekranlar popüler oldu. Ayrıca bu esnek ekranlar hem daha ince hem daha sağlam.

Esnek OLED
ekran teknolojisi tüm bu beklentileri karşılayabilecek ve bugünkü mobil ekranların yerini alabilecek kadar ilgi çekici bir yenilik.  Esnek ekranlar standart OLED ekranlar gibi cam değil. Plastik malzemeden üretilen Esnek OLED ekranlar belli sınırlara kadar rahatlıkla eğilip bükülebiliyor. Plastik malzeme standart cama göre çok daha hafif ve ince olmanın yanı sıra zamanda kırılgan değil ve olası darbelere karşı daha dayanıklı.

1343891758_willowglass-2l.jpg

Sony, LG, Samsung, Nokia gibi teknoloji devleri bu teknolojiyi kullanıma sunmak için bir hayli ilerlediler. Görünüşe göre yakın geleceğin tabletleri ve akıllı telefonları Esnek OLED ekranlar kullanacak. Büyük olasılıkla bir ya da iki sene içinde ilk esnek ekranlı mobil aygıtlar piyasada olur.

Esnek ekranlar gazete ve dergi okuma alışkanlıklarımızı da değiştirecek. Süreli yayınlar baskı maliyeti olmadan günlük içeriklerini kolayca güncelleyebilecek, sayfalarında etkileşimli ilanlara yer verebilecek ve okuyucuyla anında birebir iletişime geçme imkanı olacak ve güncel içerikler, alıştığımız gazete ve dergi formatında, geniş kitlelere daha kolay ulaşacak. Bu yenilikleri sağlayan tabletler ve içerikler bugünde olsa da Esnek OLED, tabletlerdeki rahatsızlık verici sabit ekran zorunluluğunun ve ergonomik uyumsuzluğun önüne geçecek gibi görünüyor.

1343891786_1-concept-smartphone-fluid-by-philips.jpg

Esnek ekranlar geleceğin teknolojilerine ve bilgi iletim yöntemlerine şekil verecek gibi görünüyor. Bu teknolojinin etkilerini zamanla göreceğiz.

Yorumlar
Çok iyiymiş
Cevapla
mülaim sert
Evet kesinlikle süper olacaktır. ekonomik,pratik ve sağlam eminim herkesin tercihi olacaktır.benim şimdiden tercihlerimdendir.ben teknolojiye önem veririm aynı zamanda uyum sağlarım.Güzel olacağından eminim şimdiden herkes çin hayırlı olsun...
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.