Donanım

Fisker ve Tesla rekabeti nasıl sonuçlandı

Fisker neden devam edemedi?

Fisker ve Tesla rekabeti nasıl sonuçlandı

2013 yılı sadece tablet, telefon ve diğer teknolojiler adına değil otomobiller adına da yeni ve canlı bir sene olacak. 2012 yılındaki otomobil fuarlarının otomobil severlerdeki izleri hala devam ediyor. Bunun yanı sıra gelişen teknolojilerle otomobiller eskiye artık daha yazılımsal odaklı ve doğa dostu diyebiliriz.

Fisker ve Tesla otomobil severlerinde çok iyi bildiği gibi şarj edilebilir otomobil sektörünü açan iki büyük isim. İki şirket arasında otomobil fuarlarının ardından büyük bir rekabet başlamıştı. Ancak bir süre sonra her nedense, Tesla’nın tanıtımları devam ederken, Fisker’dan bir geri adım gördük. Fisker’ın geri çekilmesinde tabi rakamların etkisi büyük ancak bu kadar iyi iki firmanın arasındaki farkı sizce ne oluşturdu?

1365364062_images.jpg

Bu konudaki en büyük nedenlerden biri Tesla’nın kendi üretimini yapması oldu. Fisker daha çok otomobilin dış görüntülerine yoğunlaşırken, donanımsal özellikleri sponsorlara bıraktı. Bu durum Fisker’ın güvenilirliğini de etkiled. Tesla ise aksine otomobilin bataryası, motoru ve sistemi üzerine yoğunlaşarak hepsinin kendi üretimi olmasına özen gösterdi. Bizce Tesla’yı zirveyi etken de bu oldu. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

1365364071_12015917.jpeg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.