Donanım

FM2 soketli ilk AMD Golden anakartı!

AMD’nin yeni nesil APU’larıyla yepyeni özellikler.


Elitegroup Computer Systems (ECS) bugün Black Series anakartların AMD FM2 soketli en son üyesini duyurmakta: Golden Limited Edition: A85F2-A GOLDEN. Yeni ECS A85F2-A GOLDEN anakartı, FM2 anakartların zaten güçlü özelliklerine yeni Trinity teknoloji platformunun getirdiği performans ve özellikleri ekliyor. Üstelik, en yüksek düzeyde kalite standartları ve üstün performansı garantileyen özel altın kaplama teknolojisi de cabası.

El işçiliğiyle üretilmiş ve her biri tek tek numaralandırılmış olan anakartların siyah rengiyle kontrast oluşturan altın kaplama devre elemanları, A85F2-A GOLDEN modeline PC anakartları arasında az görülen bir asalet ve cazibe katıyor. Anakartın en kilit özellikleri arasında ; dünyada ilk kez AMP Teknolojisi desteğiyle bu teknolojinin getirdiği ek kapasiteden tam olarak yararlanma , grafik tabanlı uEFI BIOS'umuz EZ BIOS ile çarpıcı ama kullanımı kolay bir arayüzle PC'ye hakimiyet , en üst düzey oyun , çoklu iş ve Windows 8 desteği , ATI CrossFireX grafik desteği , 3D oyunlarda geleceği de destekleyen PCI Express 2.0 teknolojisi , birbirinden ayrı 4 görüntü çıkışlı tasarımla kullanıcıların artan görsel kalite beklentisini karşılama var.

1349162263_e2dbcd3068.png

Devasa depolama kapasitesi:

ECS A85F2-A GOLDEN anakartı özellikle oyun bilgisayarları için en güçlü ve güvenilir çözümlerden biri. ATX standardındaki bu ECS anakartı , 2 adet PCIe x16 yuvasıyla ekran kartlarını CrossFireX olanağını da sunarak destekliyor. Farklı talepler içinse 3 adet PCIe x1 ve 2 adet PCI yuvası bulunmakta. Anakart üzerindeki 4 DIMM yuvasına çift kanal olarak 64 GB'a kadar DDR3 bellek takılabilmekte. Bellek hızı 1866, 2133 ve üst düzey overclock için 2600 MHz'e kadar yükseltilebiliyor.

A85F2-A GOLDEN anakartın genişleme ve bağlantı özellikleri 7 adet 6Gbit/sn SATA bağlantısı, 6 adet USB 3.0 bağlantısı, 8 adet USB 2.0 bağlantısı, Gigabit LAN ve hızlı harici depolama için eSATA 6Gbit/sn bağlantılarını içermekte. Görüntü çıkışı birbirinden ayrı HDMI, DVI, D-Sub ve DisplayPort bağlantıyla sağlanmakta, ses ise 8 kanal HD Audio desteğiyle sunulmakta.

1349162278_65533bbdd8.jpg

Eşşiz güvenilirlik:

En yüksek kararlılık ve güvenilirlik için ECS A85F2-A GOLDEN anakartımız ECS Kesintisiz Teknoloji sertifikasına sahiptir. ECS Kesintisiz Teknoloji, sık rastlanan PC donanım sorunlarını daha ortaya çıkmadan çözerek sıkıntısız bir bilgisayar deneyimi yaşatır. Hem donanım bazında yapılan iyileştirmeler, hem de özel olarak tasarlanmış sıkı bir test programı bir araya gelerek PC'nizi korur ve ECS Kesintisiz Teknoloji sertifikalı anakartınızın uzun vadede bile rakipleri pes etmişken ilk günkü performansıyla çalışıyor olmasını sağlar. Kesintisiz Teknoloji'nin özellikleri arasında önemli bağlantı noktalarında altın kaplama kullanılması, bütünüyle katı kondansatörler, VGA, USB, LAN ve HDMI bağlantı noktaları için statik elektrik boşalımlarına (ESD) karşı koruma gibi sistemler vardır.

1349162356_a87446d5bc.jpg

Kendine özgü özellikler:


Bu anakart nesliyle birlikte gelen yeni özellikler arasında 4 ekrana kadar destek, AMD Eyefinity çoklu ekran teknolojisi ve HDMI Deep Color sistemiyle milyarlarca rengi en doğru şekliyle görüntüleyebilme olanağı var. AMD Turbo Core 3 sistemi Turbo Core özelliğini grafik işlemcisine (GPU) de yansıtabiliyor, CrossFireX desteğiyse eklenen ekran kartlarıyla grafik performansının katlanmasını sağlıyor. Endüstri standartlarına verilen destek de OpenGL 4.2, DisplayPort v1.2 ve OpelCL 1.1 ile güncellenmiş durumda. Daha önce üst düzey özellik olarak görülen teknolojiler artık standart geliyor, video gösterimini hızlandıran AMD Universal Video Decoder (UVD) ve Video Codec Engine (VCE) her zaman görev başında.

A85F2-A GOLDEN anakartımız beraberinde THX TruStudio PRO uygulamasıyla geliyor ve böylece müzik, sinema ve oyun için eksiksiz, harika bir ses deneyimi yaşatıyor. Üstelik Norton AntiVirus, Muzee, Cyberlink Media Suite gibi zengin bir yazılım paketi hediye edilmekte. Sunulan ECS iEZ araç paketiyse eBLU online BIOS güncelleme uygulaması, eDLU online sürücü güncelleme uygulaması ve eSF fan kontrol uygulamasını içermekte.

Yepyeni A85F2-A GOLDEN daha yüksek, daha kararlı performans ve gerçekçi grafiklerde en üst nokta için teknolojisinin en yeni halini sunuyor.

ECS kendi facebook sayfasında "Win the World's First Native 4 Display Golden Board" etkinliğini düzenleyecek. ECS 'GOLDEN A85F2-A Black Extreme Anakart' kazanma şansı için, ECS Facebook Hayran Sayfasını ziyaret edin: http://www.facebook.com/ecsglobal

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.