Donanım

Fotoğraf makinesi tutkununun akılalmaz koleksiyonu

Nikon'un ürettiği fotoğraf makinelerine büyük bir tutkuyla bağlanan fotoğrafçı, binlerce dolar değerindeki koleksiyonunu sergiledi.

Fotoğraf makinesi tutkununun akılalmaz koleksiyonu

Benzer elektronik cihazlardan kat kat pahalı olan fotoğraf makinelerini 'hobi olarak' biriktirmeye karar verseydiniz, kaç tane fotoğraf makinesi satın alırdınız? Üç? Dört? Bu cihazlara kendini kaptırmış olan John Payne isimli bir fotoğraf makinesi hayranı, tamamı Nikon tarafından üretilmiş olan tam 155 fotoğraf makinesi biriktirmeyi başarmış. Fotoğraf makinelerinin yanı sıra lenslere de ilgi besleyen John, bazı durumlarda makineden bile pahalı olabilen bu aparatlardan 150 tane edinmiş.

Fotoğraf makinelerini ve lensleri biriktirmeye 1975 senesinde aldığı Nikkormat FT-2 model fotoğraf makinesiyle başlayan John, her dönemi kapsayan cihazlara sahip. 31 senedir biriktirdiği koleksiyonun 125.000 dolar değerinde olduğunu söyleyen sıra dışı koleksiyoncu, şimdilik bu koleksiyonu satmak gibi birşey düşünmüyor.

1469553836_ahshsadh.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.