2000'li yılların başında Nintendo Gameboy Advanced tarzı cihazlara sahip olan kişiler, mahallenin en popüler çocuklarıydı. Akıllı telefonlar geliştikçe, bu tür konsollara ihtiyaç duymamaya başladık. Nokia, portatif oyun konsollarına rakip olabilecek N-Gage modelini 2003 yılında satışa sundu. N-Gage telefon ve portatif konsolların başarılı bir bileşimiydi. Akıllı telefonu 4 yıl boyunca üretildi ve istenen karların elde edilememesi nedeniyle 2007'de üretimine son verildi.

Android ve iOS temelli akıllı telefonların yüzünü göstermesiyle birlikte, Nokia eski gücünün büyük bir kısmını kaybetti. Sony Ericsson(Sony ve Ericsson o zamanlar birlikte hareket ediyordu) Xperia Play modelini 2011 yılında satışa sundu. Android temelli cihaz sadece bir akıllı telefon değil; Sony PlayStation kumandasıydı. Ne yazık ki cihaz düşük satış rakamlarına takılıp kaldı ve üretimine kısa sürede son verildi.

2015 yılında akıllı telefonlar tüm kapasitelerini gösterecek seviyeye ulaşmışlardı. Acer, bu gelişimden faydalanmak isteyerek Predator 6'ı geliştirdi. Acer'ın amacı PC oyun keyfini telefonlara taşımaktı. Predator 6, 10 çekirdekli Mediatek işlemci, 4 GB RAM ve 6 inçlik devasa bir ekrana sahipti. Ne yazık ki istenen satış rakamlarına ulaşamayan telefonunun üretimine 2016 yılında son verildi.

Moto GamePad, bir oyun telefonunun ziyade oyun aksesuarı konumunda. Zira söz konusu parça sonradan satın alınıp, belirli Motorola Z'ye monte edilebiliyor. Bir oyun kontrol ünitesinde bulunan D-pad ve tuşlar, Motorola Z'ye entegre oluyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.