Donanım

Giyilebilir ekran teknolojisine hazırlanın

Retina Display ekran artık bu gözlüklerde

Giyilebilir ekran teknolojisine hazırlanın

Ev sinema sistemlerinin vazgeçilmezi büyük ve net ekranlardan sonra muhteşem bir teknolojiyle karşı karşıyayız. Apple cihazlardaki Retina Display’i diğer ekranlara da aktarmak için tasarlanan bu gözlükler Google Glass sınıfından değil, görüntü kalitesi ve çözünürlük için üretiliyor.

İster Apple televizyonunuzda ister iPad ister MacBook’unuzda bu gözlükler sayesinde full Retina Display farkını yaşayabileceksiniz.

1381583982_avegantvirtualretinaldisplay09610x406.jpg

Hem 3D görünüm hem de net görüntü sunan bu gözlük alışılmışın dışında bir cihaz. Avegant’ın CEO’su Ed Tang tarafından tanıtılan cihaz LCD ekranların Retina’ya kavuşmasınız sağlayacak. Giyilebilir teknoloji sınıfında olacak ve bir çok mühendisin bir araya gelerek görüntü özellikleri üzerinde çalışmasıyla ortaya çıkmış bir proje.

1381583985_avegantvirtualretinaldisplay02610x406.jpg

Keskin ve temiz görüntü, doğal renkler ve hiç bir görüntü efektine yer verilmeyen bu cihaz pikselleri size farklı bir parlaklık ve doğallıkla sunacak. İlk tasarımda her ne kadar rahatsızlık verecek bir cihaz gibi görünse de rahatsız edici 3D gözlükler gibi olmayacağı belirtiliyor.

1381583994_timviewerdemo05610x407.jpg

Avegant tarafından henüz prototipi verilmiş durumda. Projenin önümüzdeki sene Temmuz aylarında tamamlanması bekleniyor. Firma kullanıcının saatlerce taktığı halde rahatsız olmayacağı ve daha net görüntü kalitesiyle dünyaya bakabileceği bir cihazın peşinde olduklarını belirtiyor. Cihazı uçaktayken bile takabileceğinizi söylüyor.

Giyilebilir ekran teknolojisi olarak adlandırılacak olan bu cihaz 2014’ün heyecan verici teknolojileri arasında yer alacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.