Donanım

Giyilebilir teknolojiye farklı bir bakış: Akıllı ayakkabı tabanı

Akıllı ayakkabı Digitsole ayağınızı sıcak tutuyor ve adımlarınızı sayıyor.

Giyilebilir teknolojiye farklı bir bakış: Akıllı ayakkabı tabanı

Giyilebilir teknolojiler son dönemde kullanıcıların ilgisini fazlasıyla çekiyor. Kısa süre önce sona eren IFA 2015 etkinliğinde de giyilebilir teknolojiler kategorisine ilişkin birçok ürün tanıtımı gerçekleşti. Sektör şu an akıllı saat ve bileklikler üzerinde yoğunlaşsa da, Digitsole gibi farklı çözümler görmek de mümkün.

1441862643_digitsoles.jpg

Digitsole, su geçirmez ve anti-alerjik maddelerden imal edilen bir ayakkabı tabanı. Cihaz, ilgili Android ve iOS uygulamalar sayesinde akıllı telefon ya da tabletle etkileşime geçebiliyor. Digitsole etkileşimi ise Bluetooth bağlantısı üzerinden gerçekleştiriyor.

Digitsole microUSB girişiyle şarj oluyor. Ürünü tek şarjla 6-7 saat boyunca kullanmak mümkün. Digitsole hareket algılayıcı ve adım sayar sensörler sayesinde günlük kaç adım attığınızı, kaç kalori yaktığınızı, ne kadar oturup ne kadar ayakta kaldığınızı kayıt altına alarak akıllı telefonunuzdan izlemenize olanak tanıyor.

1441862568_mashableifadigitsole01.jpg

Soğuk kış günlerinde ayakları sıcak tutan Digitsole -25 derecede ayak sıcaklığını 30 derecede sabitleyebiliyor. Bir KickStarter projesi olan Digitsole’un fiyatı 190$ dolar (çifti), ancak yürütülen kampanya kapsamında ürünü şu an 149$’a satın almak mümkün. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.