Donanım

Google Drive Masaüstü yenilendi! İşte özellikleri

Google Drive Masaüstü uygulaması bir çok kolaylık sunduğu yeni özellikleriyle güncellendi.

Google Drive Masaüstü yenilendi! İşte özellikleri

Google, Windows ve Mac için yeni Drive Masaüstü özelliğini sundu. Yenilenen Google Drive Masaüstü uygulaması kullanıcıların Drive deneyimlerini iyileştirmeyi ve kolaylaştırmayı hedefliyor.

Yeni Drive Masaüstü aracı, iki senkronizasyon aracını birleştiriyor. 2017'de Google, masaüstü Drive uygulamasını bireyler için Yedekle ve Senkronize Et ve iş kullanıcıları için masaüstü Drive olarak ayırmıştı. Şimdi bu iki özellik birleşiyor.

Google yenilenen Drive Masaüstü uygulamasını duyurdu

19 Temmuz'dan itibaren Google, kullanıcılarını yeni Masaüstü Drive uygulamasına geçirmeye başlayacak. Ardından, 18 Ağustos'tan itibaren, hala Yedekle ve Senkronize Et uygulamasındaki kullanıcılar, yeni Drive uygulamasına geçiş yapmalarına rehberlik eden bir uygulama içi bildirim almaya başlayacak. 1 Ekim'den itibaren Google, Yedekle ve Senkronize Et uygulamasını kapatacak ve kullanıcılar artık bu platformda oturum açamayacak. Görünüm ve özellikler açısından yeni Masaüstü Drive, standart web tabanlı Drive istemcisiyle neredeyse aynı olacak.

Kullanıcılar, bir arka plan senkronizasyon seçeneği de dahil olmak üzere birden çok formattaki dosyayı senkronize edip bunlara erişebilecek. Ayrıca, sabit sürücüler ve flash sürücüler dahil olmak üzere harici depolama cihazlarını senkronize etme seçeneği de mevcut. Bunlara ek olarak yenilenen Drive'da Google Fotoğraflar ile otomatik senkronizasyonu seçme imkanı da var. Ayrıca, Microsoft Outlook ve Meet zamanlaması ile entegrasyon özelliği eklenecek. Yenilenen uygulamada Microsoft Office dosyalarını kimin düzenlediğini gerçek zamanlı olarak görebileceksiniz.

 
 
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.