Donanım

Google, Fitbit’i 2.1 milyar dolara satın aldı!

Google, sağlık alanında giyilebilir teknoloji ürünleriyle bilinen Fitbit'i 2.1 milyar dolara satın aldı!

Google, Fitbit’i 2.1 milyar dolara satın aldı!

Akıllı saat pazarına daha emin adımlarla girmek istiyen Google, giyilebilir teknoloji ürünleriyle bilinen Fitbit’i 2.1 milyar dolara satın alarak bünyesine dahil etti.

Google, Fitbit’i 2.1 milyar dolara satın aldı!

İnternet ve teknoloji devi Google, giyilebilir akıllı cihaz şirketi Fitbit'i 2.1 milyar dolara satın aldığını resmi olarak duyurdu. Haber, Google’ın popüler spor izleme şirketini satın almak için görüşmelerde bulunduğunu iddia eden Reuters’in verdiği rapordan birkaç gün sonra ortaya çıktı.

Google, Fitbit’i 2.1 milyar dolara satın aldı! - Resim : 1

Son dönemlerde donanıma daha fazla odaklanmaya başlayan şirket, bu alandaki en büyük rakipleri Samsung ve Apple'a erişebilmeyi hedefliyor.

Fitbit tarafından yayınlanan ayrı bir basın açıklamasına göre, şirket “Fitbit sağlık ve zindelik verilerinin Google reklamları için kullanılmayacağına” dikkat çekti. Sağlık ve zindelik verisi ciddi bir şekilde ele alınacak.

Fitbit’in donanım seçimleri her zaman harika olmuştu ve Google’a Android’in gelecekteki entegre giyilebilir cihazlar geliştirmesi için çok daha güçlü bir temel sağlamıştır. Şirketin fitness takibi konusundaki güçlü odağı, doğal olarak Google’ın mevcut Google Fit uygulamalarına da entegre edilebilir. Hatta Google’a, Apple Watch’ın iPhone ile olan derin fitness izleme entegrasyonuna sağlam bir alternatif sunabilir.

Google, Fitbit’i 2.1 milyar dolara satın aldı! - Resim : 2

Fitbit, Google'ın sağlık odaklı giyilebilir ürünlere yaptığı ilk yatırım değil. Şirket, 2015 yılında Fossil'in gizli akıllı saat teknolojisini satın almak için 40 milyon dolar harcamıştı.

Yorumlar
Ahanda
Şimdi 1 saat için 2.1mr dolar verenler, yakında giydirilebilen elbise çıkaracakmış mış mış, bakalım kaça giydirecekler
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.