Donanım

Google Glass akıllı gözlük bu sitede satışa sunuldu!

Google'ın akıllı gözlüğü Google Glass, açık arttırmaya sunuldu.

Google Glass akıllı gözlük bu sitede satışa sunuldu!

Google merakla beklenen gözlüğü Google Glass'ı bir kısım yazılım geliştiriciye yarışma sonucu dağıtacağını açıklanmıştı. Şimdi bu gözlük akıllı gözlükleri açık artırma sitelerinde satılmaya başladı.

İnternet devi, Twitter ve Google Plus sosyal medya siteleri aracılığıyla başlattığı kampanyayla Google Glass'ı seçilmiş yazılım geliştiricilerine sunacağını açıklamıştı. Fakat eBay'da bu gözlükle ilgili bir açık artırma ortaya çıktı.

1362047795_google-glass-ebay-screenshot.png

Google Glass'ı 15 bin 900 dolardan satışa sunan kişi ürün bilgisi kısmına şunları yazmış: "Google'ın cihazı test etmek için seçtiği insanlardan biriyim. Ürünü sıfır bir şekilde kutusuyla beraber satıyorum."

Bu ilandan sonra çok kısa bir süre içinde 36 kişi bu açık arttırmaya katıldı. Bu durum karşında açıklama yapan Google, şirketin Mart tarihinden önce kazananlara gözlüklerin gönderilmeyeceği söyledi. Bu açıklama ile birlikte açık arttırmanın sahte olduğu anlaşıldı ve yayından kaldırıldı.

Yorumlar
Misafir
zamanla hayatımıza girecek bir ürün 2-3 sene sürmez sokaklarda görürüz
Cevapla
Misafir
Çok pahalı burjuvazi olan güle güle kullansın
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.