Donanım

Google Glass, Amerika dışında satışa sunuldu

Google'ın akıllı gözlüğü nihayet Amerika sınırlarının dışına çıktı.

Google Glass, Amerika dışında satışa sunuldu

Google’ın 2012 yılında ilk defa Google I/O etkinliğinde sahneye çıkardığı Google Glass akıllı gözlük ilk defa Amerika dışında satışa başladı. İki yıllık süreçte Amerika’da belirli aralıkla satışa sunulan Google Glass, Google'ın son olarak Mayıs 2014’te stokları bir hayli güçlendirmesiyle Amerika’daki birçok kullanıcıya ulaştı. Kullanıcıların yoğun ilgi gösterdiği akıllı gözlük nihayet Amerika sınırları dışında tüketicilerle buluşuyor. Şu an sadece İngiltere’de online olarak satılan gözlüğün fiyatı 1000 pound (yaklaşık 3.640 lira) olarak belirlendi. Google Glass’ın ülkemizde ve fiziksel mağazalarda ne zaman satışa sunulacağı ise henüz bilinmiyor.

1403588193_google-glass-the-sex-with-012.jpg

Google Glass’ın sahip olduğu özellikleri hatırlatacak olursak; Android işletim sistemi, HD video kaydı gerçekleştiren 5MP çözünürlüklü kamera, Cortex-A9 mimarili ve 45nm fabrikasyon sürecinde oluşturulan çift çekirdekli TI OMAP4430 işlemci, PowerVR SGX540 grafik birimi,1GB RAM,16GB depolama,  2,5 metreden 63,5 cm genişliğinde HD formatında görüntüye eşdeğer sunulan ekran çözünürlüğü, Wi-Fi (802.11b/g) ve Bluetooth, sesli aramaların yanı sıra video konferans görüşmeleri ve micro USB girişi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.