Donanım

Google Glass eşliğinde öğretim! Tanrı Parçacığına ziyaret

Google Glass sahibi bir öğretmen Cern'e yaptığı geziyi sınıfına canlı aktarıyor.

Google Glass eşliğinde öğretim! Tanrı Parçacığına ziyaret

Son yılların en önemli yeniliği olarak gösterilen Google Glass, Glass Explorer programı kapsamında 2 binin üzerinde kullanıcıya gönderilmişti. Kullanıcılar gözlüklerle yaşadıkları deneyimi çeşitli görsel ya da videolarla aktarırken, bir fizik öğretmeninin Google Glass ile İsviçre’nin Cern şehrini ziyaret etmesi oldukça ilginç anlara sahne oldu.

Cern, atom parçacıklarının çarpıştırılması ile ilgili deneylerin sıkla yapıldığı ve dünyanın oluşmasında çok önemli bir rolü olduğu bildirilen “Tanrı Parçacığı”nın ortaya çıktığı şehir. Son olarak "Tanrı Parçacığı" olması muhtemel yeni bir atomaltı parçacığı bulunduğunu açıklanmıştı.

Glass Explorer programı kapsamında gözlüğüne kavuşan fizik öğretmeni Cern’e yapılacak gezi için seçilir ve burada Googl Glass ile yaşadığı deneyimi sınıfına aktaracaktır. Oldukça heyecanlı görünen meslektaşımız hem Google Glass hem de çarpışmanın yapıldığı alanı ziyaret edeceği süreci inanılmaz olarak belirtiyor.

İsviçre’ye ulaşılıyor ve Cern’de yer alan dünyanın en büyük parçacık fiziği labaratuarına ulaşıyor. Bundan sonra yapılan ise Google Glass ile fizik öğretmenin Amerika'da yer alan sınıfı arasında sağlanan başarılı bir canlı bağlantı.

Dünyanın en karışık cihazları, evrenin oluşumuna giden 27 km’lik  yol ve Google Glass deneyimi… Videoya aşağıdan göz atabilirsiniz.

Yorumlar
Misafir
super ya.bu adamlar pazarlamayi biliyorlar.tanitim tanitimdir.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.