Donanım

Google Glass SXSW’nin galibi oldu

SXSW’de birinci oldu

Google Glass SXSW’nin galibi oldu

Bu yıl SXSW’nin başrol oyuncusu Google’ın yeni gözlüğü Google Glass oldu. Google Glass konusunda bazı eleştiriler ortaya çıkmıştı. Medyada kişinin özel hayatının gizliliği konusunda endişe duyulduğu belirtilmişti. Bu gözlükle aslında gazetecilerin ve habercilerin işi epey kolaylaşacak.

1363184628_google-glass.jpg

Ancak Google Glass böyle engellere takılamayacak kadar muhteşem bir teknoloji. Sıradaki olarak değerlendirilen teknolojinin ilk basamağı. SXSW’nin de %21’lik bir oranını kazanan sihirli gözlüğümüz birinciliği hak ediyor. Bunların yanı sıra NASA’nın da öncelik verdiği teknolojilerden biri olacağı konuşuluyor.


Google Glass’ın %21’lik payının yanında NASA’nın sunduğu azı teknolojiler de SXSW’de %4.2 civarında kaldı. Google Glass’ın ardından diğer teknoloji firmalarının da kendi gözlükleri üzerinde çalıştıkları belirtiliyor. Microsoft’tan ya da Apple’dan da yakında bir gözlük projesi görebiliriz.

Yorumlar
Misafir
google her alanda gururumuz
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.