Donanım

Google Glass'a rakip Intel'den geldi! (Recon Jet)

Sınıfının en iyisi olmak için geliyor!

Google Glass'a rakip Intel'den geldi! (Recon Jet)

Giyilebilir teknolojilerin günden güne büyüdüğü 2013 yılında, çeşitli ortaklıklar gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıllarda hayata geçirilen, sınıfının ilk olma özelliğini taşıyan Google Glass, ilk rakibiyle karşı karşıya. Dünyanın en iyi işlemcilerini üreten Intel, görünüşe göre dişli bir rakip olarak sahneye çıkıyor. 

Geçtiğimiz haftalarda Recon Instruments ile olan anlaşmasını onaylayan Intel yeni bir proje üzerinde çalışmaya başladı bile. Recon, ürün geliştirme, pazarlama ve küresel satış genişlemesi bazında Intel'e destek verecekken Intel de üretim, operasyon ve teknolojisiyle Recon'a pazarda büyük bir yardıma başlayacak. 

1380539210_recon-jet-590x211-1.jpg

Dünyanın en iyi giyilebilir teknolojilerini ileri süren firmalar arasında olan Recon, Intel'ın eksik kalan bu ayağını doldurmak için geliyor. Bu pazarda büyük atılımlar için ortak çalışmalara geçtiğimiz haftalarda başlayan Recon, ilk projeleriyle Google'ın Glass'ına büyük bir rakip sürüyorlar. 

Recon Jet'in temelleri 2008 yılında atılmış olup, son yıllarda ağırlığına önem verilen bir proje haline geldi. Gücünü Intel'den alarak daha hızlı bir ilerleme kaydetmeyi planlayan Recon, 2014 yılı içerisinde ürünü piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

1380540360_recon-jet-hands-on-2.jpg

Google Glass ile tasarım yönünden ayrılan Recon Jet, daha çok spor odaklı, sağlığı merkeze alan bir akıllı gözlük. Geliştiricilere özel  SDK ve API'lerin native edilerek uygulama yazılabileceğini de öne süren Recon, akıllı gözlüğüyle Google'ın en dişli rakiplerinden birisi olacak gibi. Rakipsiz ilerlemeyi seven Google, Recon'un giyilebilir teknolojisini arkasına destek alan Intel'in bu hamlesine karşı herhangi bir atakta bulunacak mı ilerleyen günlerde göreceğiz!

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.