Donanım

Google Glass’ta hangi ekran kullanılacak?

Yılın bir numaralı icadı olarak gösterilen gözlüklerde Samsung cephesinden ekran kullanılacak.

Google Glass’ta hangi ekran kullanılacak?

Google’ın bir numaralı ismi Larry Page’in geçtiğimiz ay yaptığı Güney Kore ziyaretinin detayları ortaya çıkmaya başladı. Ziyaret kapsamında LG ve Google ile bazı gelişmeler değerlendirilirken, LG ile Nexus 5 hakkında fikir alışverişi yapıldığı tahmin ediliyordu.

Samsung ile yapılan ziyarette ise hangi konuların gündeme taşındığı merak edilirken, 2014 yılında satışa sunulacak Google Glass akıllı gözlükler Samsung cephesinde üretim gösteren OLED ekranların kullanılacağı bildirildi.
1369455729_google-glass-wallpaper-hd2.jpg

Şu an için Explorer Edition programı kapsamında test edilen gözlüklerde LCOS ekranlar yer bulurken, önümüzdeki yıldan itibaren ise daha net bir görüntüleme deneyimi sunan OLED ekranlara geçiş yapılacak. OLED ekranların enerji verimliliği noktasında da LCOS ekranlardan daha önde olduğu da biliniyor.

Son dönemde sıklıkla gündemde yer bulan Google-Samsung arasındaki kopuk ilişkiler, yapılacak ortaklık neticesinde bir kez daha asılsız kılındı. İkili Google I/O etkinliğinde Galaxy S4 Google Edition modelini de duyurmuştu.

Google, teknolojik gözlüklerİ Cortex A9 mimarisinde oluşturulan çift çekirdekli TI OMAP 4430 işlemcisi, PowerVR SGX540 grafik birimi ve 1GB RAM'den güç alıyor. Gözlüklerde 16GB’lık dahili depolamanın yer aldığını da hatırlatalım. Android 4.0.4 ve sesli komut sistemiyle çalışan gözlükler için belirlenen satış fiyatı 1.500 dolar.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.