Donanım

Google, Google Glass için mağazalar açmayı planlıyor

Kullanıcılar yıla damga vurması beklenen Google Glass'ı fiziksel mağazalarda tecrübe edebilir.

Google, Google Glass için mağazalar açmayı planlıyor

Time Dergisi tarafından geçtiğimiz yılın en iyi icadı seçilen Google Glass, Glass Explorer programı kapsamında 2.000’in üzerinde kullanıcıya ulaştırılmıştı. Son dönemde teknoloji sitelerinin birçoğunda Google Glass video ver görselleri fazlasıyla yer bulmakta. Önümüzdeki hafta gerçekleşecek Google I/O etkinliğinde tekrar sahne alması beklenen gözlüğün yılın ikinci yarısında raflardaki yerini alması bekleniyor.
1367988872_dsc4180.jpg

Business Insider sitesinin elde ettiği bilgilere göre Google, Google Glass gözlükleri satmak için perakende mağazaları açmayı planlıyor. Mağazalarda Google Glass kullanımı hakkında detaylar aktarılacak ve kullanıcının satın alım işlemi öncesi gözlükleri tecrübe etmeler sağlanacak. İddiaya göre Google, mağazalarda gözlükler hakkındaki tüm detayları kullanıcıya aktarmak adına 40 uzman geliştirici işe almış.

Google’ın fiziksel mağaza açma planları yeni gelişen bir durum değil. Geçtiğimiz ayda da buna benzer dedikodular kamuoyunda yer bulmuş ve Google’un Play Store’un yanı sıra kullanıcılarla doğrudan temas kuracak perakende mağazaları açma hedefi olduğu bildirilmişti. Mağazalarda Googla Glass’ın yanı sıra Nexus programına dahil edilen telefon ve tabletlerin satışına dair herhangi bir bilgi aktarılmış değil. Google Glass için belirlen fiyatın 1500 dolar (yaklaşık 2.670 lira) olduğunu tekrar hatırlatalım. Google Glass için yayınlanan ilk resmi videoya aşağıdan göz atabilirsiniz. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.