Donanım

Google Nexus 10 vs Microsoft Surface

İşte tablet dünyasının iki güçlü rakibi


Google Nexus 10 Microsoft'un 11 inç büyüklüğündeki tableti karşılaştırılıyor. Bildiğiniz gibi Microsoft'un ilk tablet deneyimi bu yıl piyasaya çıkan Mirosoft Surface oldu.

Nexus 10 köşe geçişleri daha yumuşak ve Microsoft Surface daha sert köşelere sahip tasarımlarıyla geliyor. Microsoft surface tasarım olarak daha kaliteli bir yapıyla geliyor.

Şimdi performans ve ekran çözünürlüklerine gelecek olursak, Surface Nexus'a göre daha keskin ve kaliteli ekran görüntüsü sunuyor. Ancak iki cihaz da ortalama cihazlara göre çok kaliteli görüntü sunuyor. Tabletlerin dokunmatik cevap verme süreleri ise oldukça kuvvetli. Nexus 10'da fiziksel tuş bulunmuyor. Surface'te ise dokunmatik bir start tuşu yer alıyor.

1356175676_surface-nexus-10.jpg

Microsoft Surface Windows RT sürümü geliyor. Nexus 10 Google'ın Android işletim sistemiyle çalışıyor. Girişler genel olarak aynı yerlerde ve benzer dizilmiş. Microsoft Surface mikro SD kart girişi de bulunduruyor. Ön kameraları görüntülü konuşmalar için uygun görünüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.