Donanım

Google Nexus 7 stokları eritti!

Pek çok özelliği bulunan tableti Nexus 7, aşırı talep gördü.


Yeni gelen haberlere göre Google'ın yeni 7 inçlik tableti Nexus 7'nin ilk parti stokları bitti. Stokları tükenen Nexus 7'yi almak isteyenler ve alamayanlar ne yapması gerekir? Bunun cevabını aşağıda okuyabilirsiniz.

Google geçtiğimiz ay I/O 2012 etkinliğinde Nexus 7 tableti tanıtmıştı. 13 Temmuz'da bekleyenleriyle buluşan Nexus 7, kısa sürede stokları tüketti. Google'ın uygun fiyatlı ve teknik özelliklerinde HD çözünürlüklü IPS ekran, Nvidia'nın 4 çekirdekli Tegra 3 işlemcisi, 1GB RAM gibi ileri seviye pek çok özelliği bulunan tableti Nexus 7, aşırı talep gördü.

1342536928_googlenexus7tablet1340820336.jpg

Nexus 7'yi Google Play Store üzerinden ön sipariş ile daha önce alanlar için sorun yok fakat tableti şimdi almak isteyenler tablet bulamıyorlar. Play Store hariç satış noktalarında da durum aynı görünüyor. Tabletin ilk parti olarak sürülen kısmı hemen bitti.

Cihazın satıcılarından GameStop yetkilisi yaptığı açıklamada ellerindeki tüm Nexus 7'lerin geçtiğimiz Cuma günü bittiğini söyledi. Bu demek oluyor ki Nexus 7 çıktığı gün stokları tükenmiş.

Google Play Store'da herhangi bir sıkıntı yaşanmadığı söyleniyor ancak Play Store hariç ürün satışları yapan pek çok yer aynı dertten yakınıyor. Ürünün satıcıları şimdi ikinci ve üçüncü parti malları gelmesini bekliyor. Google, Kindle Fire'ın başarısını geçecek gibi görünüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.