Donanım

Google Nexus'u kim yapacak?

Google bir donanım firması olmadığı için mecburen Google'ın bir üreticiyle anlaşması gerekecek.

Google Nexus'u kim yapacak?

Google CEO'su Eric Schmidt'in, Aralık ayında Google'ın gelecek planlarıyla ilgili bir İtalyan gazetesine yaptığı açıklamada; yeni bir Nexus tabletin geleceğinin habercisi olmuştu.

Her ne kadar Google'dan konuyla ilgili resmi açıklama yapılmamış olsa da, Nexus ismini taşıyan ve 7 inç'lik bir ekranı olan tableti satışa sunacağı dilden dile dolaşıyor.

1331134337_1330191185google-nexus-tablet.jpg

Yeni sızan haberler Google'ın tablet bilgisayar üreteceğini doğrularken, bir yandan da bu cihazların üretimini Asus'un üstleneceği konusunda yeni haberler geliyor. Google bir donanım üreticisi olmadığı için mecburen Google'ın bir üreticiyle anlaşması gerekecek.

Google'ın 7 inç'lik Nexus tabletinin 199 dolara satışa sunulacağı söyleniyor. Haziran ayında piyasaya sürülmesi beklenen tabletin, ekran çözünürlüğü de 1280x800 piksel olması bekleniyor.

Bir diğer söylentiye göre de ayrıca bir Nexus 10 inç'lik tablet daha olup, Google'ın ürün yelpazesinde yer alacağı ve fiyatının 299 dolar seviyelerinde olacağı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.