Donanım

Google Project Glass gözlük ön siparişe sunuldu!

Google çalışanları tarafından uzun zamandır test edilen gözlükle ilgili olarak bu I/O etkinliğinde önemli bilgiler verildi.

Google Project Glass gözlük ön siparişe sunuldu!

Google'ın çoğu kişinin merakla beklediği gözlüğü Gorilla Project Glass tüm dünyada ilgiyle takip ediliyor. Hatta bu gözlük Google'ı ziyareti sırasında Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül tarafından da test edilmişti. Google I/O'da önemli bir yeri olan bu gözlüklerin tanıtılması beklendi.

Google Project Glass, heyecan verici ve sıra dışı bir sunum ile tanıtıldı. Bu gözlük artık kullanıcılara sunulacak kadar geliştirildi ve kullanılabilir hale geldi. Google çalışanları tarafından uzun zamandır test edilen gözlükle ilgili olarak bu etkinlikte önemli bilgiler verildi.

1340862226_google-glasses.top.jpg

Gorilla Project Glass gözlük üst düzey bir akıllı telefonda yer alan tüm donanımsal özelliklere sahip. Gözlüklerde, güçlü bir işlemci ve yeterince RAM bulunuyor. İçindeki yongalar hakkında bilgi verilmemiş. Ancak gözlüklerin içinde ivmeölçer, gyoscope, GPS, Wi-Fi, Bluetooth, mobil internet için şebeke erişimi, sesli komutlar için mikrofon, hoparlör ve kamera bulunduğu resmi olarak açıklandı. İçinde bu kadar özellik olmasın rağmen oldukça hafif bir gözlük.

Google öncelikli olarak Google I/O etkinliğine katılan ve ABD'de yaşayan kullanıcılar için Google Project Glass gözlüğün Explorer sürümünü ön siparişe açtı. Tüm dünyada ne yazık ki satışa sunulmuyor. Fiyat olarak ise ön sipariş için 1500 dolar olarak belirtilmiş.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.