Donanım

Google uzun süredir akıllı saat üzerinde çalışıyor

Google'ın akıllı saati neredeyse kesinleşti

Google uzun süredir akıllı saat üzerinde çalışıyor

Google'ın yeni bir akıllı saat üzerinde çalıştığını biliyoruz. Bilmediğimiz şey ise Google'ın sandığımızdan daha uzun bir süredir bu iş üzerinde olduğu. Yeni sızdırılan belgeler Google'ın yaklaşık bir yıldan fazladır Android'li akıllı saat üzerinde çalıştığınız gösteriyor. Bu da neredeyse diğer akıllı üretecek firmalarla aynı seviyeye geldiğini gösterir, belki de daha iyi olduğunu.

1377960104_google-secretly-acquired-android-smartwatch-maker-wimm-last-year.jpgSony, Samsung ve hatta akıllı saatlerine bir de Google'ınki eklenirse, karar vermek zor olacak. Android severler akıllı saatlerini kendi üreticisinden de görebilecekler. Saf Android'li telefonlardan sonra saf Android'li bir saat de fena olmazdı. Geçtiğimiz yaz ayında akıllı saat üreticisi WIMM ile gizlice anlaşan Google, çalışmalara bu firma ile devam etmiş.

Bunun üzerine geliştirdiği "mikro uygulamalar" da ortaya çıkan diğer heyecan verici gelişmelerden biri. Akıllı saatler için yeni bir uygulama paketi sunulacağı tahmin ediliyor. 2011'in sonundan bu yana Google'ın iyi bir gelişme kat ettiği ve yakın zamanda akıllı saatini duyurması bekleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.