Her ne kadar televizyonlar henüz hacker'lar için çok popüler bir hedef olmasa da, akıllı televizyonların satışı yaygınlaştığında hacker'ların bu cihazlara da el atacağı ve kullanıcıların televizyonlarında ne varsa ele geçirebileceği çok düşük bir ihtimal değil.

YA GOOGLE GLASS HACK'LENİRSE...

Google'ın akıllı gözlüğü henüz çok az kişide var; 1500 dolardan kullanıcılara satılan cihazın hack'lenmesi ise bugüne dek pek tartışma konusu da olmadı; zira cihaz henüz yaygınlık kazanmaktan oldukça uzak. Peki ama ilerleyen yıllarda milyonlarca insanın kullanmaya başlayacağı bu gözlükler ne kadar güvenilir? Hack'lenirse neler olabilir?

Hollanda'da basılan Volkskrant isimli gazetenin haberine göre Google Glass'ın hack'lenmesi hiç de zor değil. Glass'ın açıkta bir yerde unutulması ve bir işgüzarın USB hafıza ile Glass'a ilgili kodu dahil etmesiyle cihazın hack'lenmesi mümkün.

Bunun dışında WiFi üzerinden dahi gözlüklerin hack'lenebileceğine dikkat çeken güvenlik uzmanları, Google Glass'ın hack'lenmesiyle kullanıcıların gördükleri her şeyin fotoğrafını hacker'ların çekebileceğini ve bu görüntüleri internet üzerinden kendi sunucularına aktarabileceğini söyledi. Kullanıcılar gözlükleriyle etrafta dolaşırken, görüntü almadıklarını sanarken dahi, hacker'lar gözlükle fotoğraf çekip istedikleri görüntüleri, kullanıcıların bilgisi olmadan alabiliyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.