Donanım

Google'ın kendi çipi için Apple'dan transfer!

Google, geliştirmeye başladığı mobil yonga seti üretimi için Apple'dan mühendis transfer etti.


Google'ın gelecekteki Pixel akıllı telefonları ve diğer mobil cihazlar için kendi mobil telefon çipini geliştirmenin ilk aşamalarında olduğu söyleniyor.Google'ın en kaliteli bileşenleri üretmesine yardımcı olmak için şirket, yonga tasarımcısı John Bruno'yu Apple'dan transfer etti. Kısa süre önce yayınlanan bir rapora göre Bruno, Apple'ın silikon rekabet analizi grubundan sorumlu idi ve iPhone ve iPad gibi Apple cihazlarında kullanılan çipleri geliştiren ekibin başına bulunuyordu.

John Bruno'nun LinkedIn profili

Bruno, Apple'a katılmadan önce, baş mühendisi olduğu Advanced Micro Devices'da çalışıyordu. Fusion fiş hattının geliştirilmesi üzerinde çalıştı ve ayrıca ATI'de çip dizaynı ile uğraştı. Artık Google için "Sistem Mimarı" olarak çalışacak olan Bruno, Apple'ı Mountain View'den terk eden birkaç mühendisten biri oldu. Ayrılan en önemli mühendisler arasında Apple'ın A serisi yonga setleri üzerinde çalışan ve Apple iPhone, Apple iPad, Apple iPod touch ve yakında piyasaya sürülecek olan Apple HomePod akıllı hoparlör gibi cihazları çalıştıran Manu Gulati vardı.

Apple ve Qualcomm gibi firmalardan önemli mühendislerin peşinden koştuğuna göre Google, gelecek yıl kendi çip hattını tanıtabilir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.