Donanım

Google'ın tableti Nexus'tan yeni bilgiler sızdı!

Asus & Google işbirliği ile üretilmesi beklenen yeni Nexus tabletin

Google'ın tableti Nexus'tan yeni bilgiler sızdı!

Dev arama motoru şirketi Google'ın, geçtiğimiz günlerde hümmalı bir şekilde yeni tablet bilgisayarı Nexus üzerinde çalıştığını biliyoruz. Google'ın yeni tableti hakkında internette konuşulan dedikodular yeni yeni sızan bilgilerle bir bir yalanlanmaya devam ediyor.

Google'ın donanım üreticisi olarak köklü firma Asus'u seçmesi, yeni gelecek tabletlerin son derece üstün bir performans ve yapıya sahip olmasıyla sonuçlanabilir. Zira Asus bu işi gerçekten çok iyi yapıyor diyebiliriz. Tabletin yazılım desteği tamamen Google tarafından sağlanacak.

1338578043_20120601040811.jpg

Yeni Nexus tabletle ilgili bakın hangi yeni bilgiler geldi. Rightware'in Power Board'unda yayınlanan benchmark skorları "Google Asus Nexus 7" isimli yeni bir cihazı gösteriyor. Bildiğiniz üzre yeni Nexus'un ekran boyutu 7 inç gibi bir boyutla karşımıza gelmesi bekleniyordu. Yukarıdaki isimden de görüldüğü üzre bu doğrulanmış gibi görünüyor fakat, benchmarklarda yer alan ve iddia edilen bilgilere göre 768 x 1280 çözünürlükleri analistlerin kafasını şimdiden karıştırmaya başladı.

-Hatırlatılması gereken bir diğer husus ise cihazın kod adındaki
JRN51B harflerinin, Android 5.0 yani Jelly Bean'ı işaret ettiği iddia ediliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.