Donanım

Google'ın yeni Android TV akış cihazı "Sabrina" sızdırıldı!

Google'ın yeni Android TV akış cihazı "Sabrina" sızdırıldı! Artık donanım ve özelliklerine dair daha fazla bilgiye sahibiz.

Google'ın yeni Android TV akış cihazı "Sabrina" sızdırıldı!

Google'ın yeni Android TV akış cihazı "Sabrina" şu ana dek gördüğümüz Chromecast'lerden farklı olarak kendi uzaktan kumandası ile geliyor. Fiyatını ve diğer özelliklerini dilerseniz yazımızın devamından inceleyelim.

Google'ın yeni Android TV akış cihazı "Sabrina" sızdırıldı!

ABD'li teknoloji devi Google'ın çok yakında tanıtması beklenen yeni Android TV akış cihazına dair yeni bilgiler sızdırıldı. Şirketin Android TV tabanlı akış dongle'ının şu ana dek gördüğümüz Chromecast'lerden farklı olarak kendi uzaktan kumandası ile gelecek olduğunu belirtelim.

Google'ın yeni akış cihazı için son zamanlarda çeşitli iddialar dolaşıyordu. XDA-Developers ise Google'ın gelecek akış cihazının resmi ürün görselleri gibi görünen görüntüleri paylaştı. Android TV platformunu temel alacak olan cihaz, 'Sabrina' kod adına sahip.

Google'ın yeni akış cihazı, tasarım olarak bir yumurtayı andırıyor. Ayrıca siyah, beyaz ve daha önce Pixel 3'te gördüğümüze benzer açık pembe renk seçenekleri ile karşımıza çıkıyor.

Cihazın fiyatının yaklaşık olarak 70 dolar civarında olması bekleniyor, ancak çıkış tarihi ile ilgili henüz resmi bir bilgi mevcut değil.

Donanım tarafından bahsedecek olursak; cihazın şu ana dek gördüğümüz Chromecast'lerden farklı olarak bir kumandaya sahip olduğunu yazımızın başında da belirtmiştik. Render görüntülerinden yola çıkacak olursak bu uzaktan kumandanın yuvarlak tuşlu sade bir tasarıma sahip olduğunu belirtelim.

Google'ın yeni akış cihazının, canlı bölümünde YouTube TV entegrasyonu, yeni bir Google Asistan arayüzü, kapı zili uyarıları ve Nest ev kameraları gibi bir takım kullanıcı arayüzü değişiklikleri getirmesi bekleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.