Adaptif anten sistemi teknolojisini kullanan Chromecast 2'de üç farklı kablosuz ağ anteni var. Üzerinde çalışan algoritma ile en iyi sinyali algılayarak kullanıcıya en iyi görüntü aktarımı için bu antenlerden birini kullanan yeni cihaz, kablosuz ağlardaki en iyi verimi alıyor. Böylece gecikme sorunu da ortadan kaldırılmış oluyor.

Chromecast Audio nedir?

Google'ın tanıttığı diğer yeni bir cihaz ise Chromecast Audio oldu. Eski tip ve 'akılsız' ses sistemlerinin internete bağlı birer akıllı ve çok daha işlevsel bir ses sistemine dönüştürmeyi hedefleyen Chromecast Audio'nun üzerinde 3.5 mm jak ve optik giriş var. Bu sayede ise ses sistemlerine bağlanıyor ve internet üzerinden sesleri alıp dinletebiliyor.

Bu arada parantez içinde bir bilgi paylaşalım. Spotify'ın Chromecast Audio'ya özel uygulama yayınlayacak. Bu da kullanıcıların müzik dinleme deneyimini değiştirecek gibi görünüyor.

Chromecast 2 ve Chromecast Audio'yu kullanıcılara 35 dolarlık satış fiyatıyla sunulacak. Yeni Chromecast 2 ve Chromecast Audio bugün itibariyle 17 ülkede satışa çıktı. Gelecek aylarda bu sayının artması bekleniyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.