Google'ın yeni kablosuz kulaklığı pil kapasitesiyle şaşırttı, bu kulaklıkların şarjı bitmiyor

Google’ın yeni kulaklığı Pixel Buds Pro 2, alınan iki yeni sertifika ile pil kapasitesi ve dayanıklılık süresi hakkında ipuçları veriyor.

Google'ın yeni kablosuz kulaklığı pil kapasitesiyle şaşırttı, bu kulaklıkların şarjı bitmiyor

Google, 2022'den bu yana çıkardığı Pixel Buds Pro'nun yeni sürümü Pixel Buds Pro 2 üzerinde çalışıyor. UL Demko ve Güney Kore'nin Safety Korea sertifikasyon sitelerinde ortaya çıkan bilgilere göre, yeni modelin şarj kutusunda 650 mAh kapasiteli bir lityum iyon pil bulunacak. Bu, önceki modeldeki 620 mAh'lik pilden biraz daha fazla kapasite anlamına geliyor. Aktif gürültü engelleme kapalıyken 31 saat çalma süresi sunan eski modelden daha uzun bir kullanım süresi bekleniyor.

Bu arada, Safety Korea sertifikasyonunda şarj kutusunun pil ünitesine dair canlı bir görüntü de paylaşıldı. Pil ünitesinin Çin merkezli Chongqing VDL Electronics tarafından üretildiği bilgisi de sertifikasyon detayları arasında yer alıyor. Ancak bu sertifikalar, Pixel Buds Pro 2 hakkında başka teknik detaylar açıklamıyor.

Google'ın yeni kablosuz kulaklığı pil kapasitesiyle şaşırttı, bu kulaklıkların şarjı bitmiyor

Google'ın her yıl düzenlediği I/O Geliştirici Konferansı önümüzdeki ay gerçekleşecek. İlk Pixel Buds Pro modeli de bu etkinlikte tanıtılmıştı. Ancak Pixel Buds Pro 2'nin bu etkinlikte mi yoksa Ekim ayında düzenlenecek olan Google'ın amiral gemisi akıllı telefonlarıyla birlikte mi tanıtılacağı henüz belirsiz. Ayrıca, Pixel Watch 3'ün de Pixel Buds Pro 2 ile birlikte tanıtılması bekleniyor.

Bu yeni gelişmeler, Google'ın kablosuz kulaklık teknolojisindeki yenilikleri kullanıcılarla buluşturma konusunda nasıl bir yol izleyeceğini merakla beklenen bir konu haline getiriyor. Google, bu yeni ürünleriyle pazarın ihtiyaçlarına cevap vermek ve kullanıcı deneyimini artırmak amacında gibi görünüyor.