Donanım

Grundig'den uygun fiyatlı Ultra HD TV'ler

48 ve 55-inçlik modellerin fiyat bilgisi de açıklandı.

Grundig'den uygun fiyatlı Ultra HD TV'ler

1930 yılında kurulan, adını savaş dönemleri ve sonrasında ürettiği radyolarla duyuran ve şu an yüzde yüz Türk malı olan Grundig Elektronik A.Ş. (BEKO'nun Elektronik Bölümü),  halihazırda sektörün birçok noktasında geliştirdiği uygun fiyatlı ürünlerle adından söz ettiriyor. Şirket ekim ayında Avrupa’da satışa sunacağı iki yeni Ultra HD Smart LED LCD TV duyurdu.

48 ve 55-inç ekran büyüklüğünde olan akıllı TV çözümlerinde çift çekirdekli işlemci bulunuyor. Her iki TV’de 600Hz hızında hareketli görüntü iyileştirmesi özelliği mevcut. Dahili uygulamalar ve web tarayıcısına sahip televizyonların bağlantısı kısmını ethernet, Wi-Fi, MHL 2.0, Bluetooth, Miracast ve DLNA desteği oluşturuyor. TV’lerde ayrıca HDMI 2.0, USB 3.0, 2D görüntüyü 3D'ye çevirme ve canlı programları kaydetme özelliği bulunuyor.

1411020355_id375501.jpg

Grundig’in yeni televizyonlarından Android ve iOS kullanıcıları da yararlanabilecek. "Grundig Uzaktan Kumanda" uygulaması, tablet ve telefonu TV’ler için birer uzaktan kumandaya çeviriyor.  Stüdyo ses teknolojisine sahip TV’lerde ayrıca 10W ve 15W gücünde iki adet hoparlör bulunuyor.

Gelelim TV’lerin fiyatına; 4K Ultra HD TV’lerde yüksek fiyatlara alışmışken, Grundig’in yeni çözümleri oldukça uygun fiyatlı görünüyor. 48-inçlik modelin fiyatı 999€, 55-inçlik modelin fiyatı ise 1.299€ olarak açıklandı.

1411020333_8.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.