2. Mac OS
Macintosh işletim sistemi, ilk defa Steve Jobs ve Steve Wozniak tarafından geliştirilen ve 1984 yılında piyasaya sunulan Unix tabanlı işletim sistemidir. Sadece Apple tarafından üretilen bilgisayarlar ile uyumlu çalışan sistem en çok kullanılan 2. işletim sistemidir. Son sürümü ise Mac OS X' tir.

3. Chromium OS
Tabi Dünyanın en büyük teknoloji firmalarından olan Google bir işletim sistemi çıkarmasa olmazdı. İlk defa 2009 yılında piyasaya sunulan Chromium OS,linux tabanlı bir işletim sistemidir. Google' ın kendi servislerini ön plana çıkardığı denenebilecek bir işletim sistemi.

4. Ubuntu
İlk defa 2004 yılında piyasaya sunulan Linux tabanlı en çok kullanılan işletim sistemidir. Mac OS' a benzerliği ve değişik tasarımı ile şahsen tercih ettiğim bir işletim sistemidir.

5. Ms Dos
Aslında Windows piyasaya çıkmadan önce donanımların sistemsel çalışmasını sağlayan işletim sistemidir. Windows çıktıktan sonra da bilgisayarın ilk açılışında Ms Dos çalışmaktaydı. 1981 yılında piysaya sunulan işletim sistemi 2000 yılından sonra geliştirlmedi ve tarihe geçmiş oldu.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.