Donanım

Hava alanında valizi çalınan yolcu Apple AirTag ile kurtuldu!

Son dönemlerde Apple Airtag uygulaması fazlasıyla karşımıza çıkmaya başladı. İşte uygulamanın kullanıldığı önemli senaryolardan biri.

Hava alanında valizi çalınan yolcu Apple AirTag ile kurtuldu!

Apple'ın AirTag'i son zamanlarda hem iyi hem de kötü nedenlerle haberlerde karşımıza çıkmaya başladı. Cihaz, kayıp eşyaların kurtarılmasında yardımcı oldu ama aynı zamanda insanları takip etmek için de kullanıldı. Fakat şimdi kullanıcıların çok işine yarayacak bir özellik ile ön plana çıkıyor.

AirTag'in çalınan bagajı bulmada nasıl yardımcı olduğuna dair çok sayıda rapor vardı. Geçtiğimiz dönemlerde benzersiz bir olay meydana geldi. AirTag içeren bagajı çalan yakalanan 19 yaşındaki bir havaalanı işçisi olay oldu. Apple AirTags, FindMy uygulamasıyla birlikte çalınan veya kaybolan eşyaların yerini belirlemede çok yardımcı oldu.

Hava alanında valizi çalınan yolcunun valizi Apple AirTag ile bulundu!

apple

Okaloosa İlçesi Şerif Ofisi (OCSO) tarafından yapılan bir basın açıklaması, görevli Giovanni De Luca'nın iki büyük hırsızlık suçundan tutuklandığını duyurdu. Şüpheli, Destin-Fort Walton Beach Havalimanı'nda taşeron olarak çalışıyordu ve havaalanından iki ayrı bagaj çalmakla suçlanıyor.

Neyse ki bavula bir AirTag iliştirilmiş ve Mary Esther'deki Kathy Court bölgesine kadar takip edilmiş. Daha sonra başka bir gezgin, bagajından 15.000 dolardan fazla değerli eşyanın çalındığını bildirdi. Polis AirTag ile  ikinci olaya ait kayıp değerli eşyaları buldu.  Polis yetkilileri, suçu çözmede havaalanı yetkilileri ve polis arasındaki iyi işbirliğini övüyor. Suçlu, bir Apple AirTag'in ne olduğunu veya yapabileceğini kavramışa benzemiyor, ancak neticede kayıp eşyaların bulunmasına fazlasıyla yardımcı oldu.

Yorumlar
yusuf
Amerikalılar Google leyi her telefondan kaldırıp insanların hayatına ayfon tel getirmek ve bundan başka tel yok en iyisi bu diye bu ayfon zilettini insanlara mejburi kılmaktır bu ayfon telefonunu hayatımdan siler yinede kulanmam
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.