Hemen satın alabileceğiniz en iyi 10 küçük uçak! (Şaka değil) - Page 1

Hava yolculuğu son birkaç yılda çok değiştiğinden, bir uçağa sahip olmak, lüksten bahsetmiyorum bile, bağımsızlığın ve statünün bir işaretidir. Tıpkı arabanıza biniyormuş gibi uçağınıza bindiğinizi ve birkaç saat içinde bir ülkeden diğerine uçtuğunuzu hayal edin. Ne kadar büyüleyici?


Kendi pilot lisansınızı almak da giderek daha popüler hale geliyor ve birçok insan bunu araştırıyor. Kendi uçağınızı uçurabilmek, bağımsız bir ruha sahip olan ve mümkün olduğunca sık yeni yerler keşfetmeyi seven birçok kişinin hayalinin gerçekleşmesidir.

Hemen satın alabileceğiniz en iyi 10 küçük uçak! (Şaka değil) - Page 2

Elbette hepimiz bir uçak satın almaya, hatta bir tanesine ortak olmaya gücümüz yetmez. Ama hayal kurabiliriz, değil mi? Uçak için piyasada bulunan ayrıcalıklı kişiler için inceleyebileceğiniz birçok uçak türü bulunmaktadır. İlk zamanlayıcı, tek motorlu bir uçak için, özellikle kendi pilotunuz olmayı planlıyorsanız, muhtemelen gitmenin en iyi yolu budur.


Belki de hiçbirimizin satın almaya gücü yetmeyecek olsa da, birgün ultra zengin olursanız satın alabileceğiniz  en iyi 10 küçük uçağa, sayafamızın alt bölümünde yer alan listemizden göz atabilirsiniz :)

Hemen satın alabileceğiniz en iyi 10 küçük uçak! (Şaka değil) - Page 3

10. Beechcraft G36 Bonanza


Tarihin en popüler küçük uçaklarından biri olan Beechcraft'ın G36 Bonanza'sı 1947'den beri piyasada. Tıpkı güvenilir bir araba gibi. Bu Amerikan yapımı model de yıllar içinde güncellendi ve daha verimli motorlar ve günümüz şartlarına uygun elektronik güncellemeler yapıldı. (yenilenen ihtiyaçlar eklendi)


Continental IO-550 motoruna sahip olan altı koltuklu tek motorlu bir uçaktır. 165 beygir gücü sayesinde 175mph seyir hızlarına ulaşıyor.

Hemen satın alabileceğiniz en iyi 10 küçük uçak! (Şaka değil) - Page 4

9. Cirrus Vision Jet SF50


Cirrus Aircraft'ın bu küçük makinesi oldukça güçlü. Tek motor sistemine sahip güvenilir bir özel jet, 18.000 librenin üzerinde itme gücü yaratma kapasitesine sahip bir turbofan motor tarafından desteklenmektedir. Kendine özgü bir kuyruğa sahip olan bu uçak, kendi uçağını kullanmayı seven biri için mükemmeldir.


Bu serideki diğer özel jetlerin maliyetinin yaklaşık yarısı kadar karbon fiber malzemelerle tasarlanan kabin, her rakibe rakip olabilecek birçok lüks detay ve özellik ile donatıldı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.