Donanım

HIS Radeon 6770 ICEQ X Turbo: Özel tasarımlı ekran kartı duyuruldu

HIS özel tasarımlı ve fabrikadan hız aşırtmalı olarak çıkacak yeni ekran kartını duyurdu.

HIS Radeon 6770 ICEQ X Turbo: Özel tasarımlı ekran kartı duyuruldu

Piyasaya çıkardığı her ekran kartı ile dikkatlari üzerine çeken HIS, özellikle ekran kartları için geliştirdiği soğutucu sistemleri ile ödül yağmuruna tutuluyor.

HIS yaptığı bir açıklamada yeni çıkacak Radeon HD 6770 ICEQ X Turbo modeli, AMD' nin 40nm Jupiter GPU' sunu kullanıyor. Özel tasarımlı ekran kartı, ayrıca fabrika çıkışı hız aşırtmalı olarak piyasaya çıkacak. Ekran kartında HIS' in ICEQ soğutma teknolojisinin yanında devre üzerine 92mm çapında ana ve iki adet bakır ısı borusu entegre edilmiş. Böylece soğutma işlemi çok daha verimli oluyor.

1311238246_hisradeon6770iceqxturbo.jpg

1GB GDDR5 bellek ile piyasaya sürülecek olan ekran kartı, 800Mhz Grafik işlem birimi, 4800 Mhz bellek hızı, 128-bit bellek veri yolu desteği ve 800x paralel işlem birimiyle sunuluyor. Böyle bir ekran kartının en az 256-bit olması gerekiyordu ama HIS böyle tercih etmiş.

HIS yeni ekran kartında, Çoklu ekran kartı kullanımı için Crossfire X teknolojisini kullanıyor ve çoklu monitör bağlantısı için de Eyefinity teknolojilerine destek veriyor. Görüntü aktarımı için çift DVI, HDMI ve DisplayPort seçenekleri bulunuyor.

HIS Radeon HD 6770 ICEQ X Turbo, yurt dışında 140$' dan satışa sunuluyor. Ülkemizde bu rakam çok daha artacaktır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.