Donanım

Hisense yıl bitmeden 8K çözünürlüklü TV satışını başlatabilir

Çinli üreticinin yüksek çözünürlüklü TV'lerinin 55 inçten büyük olması beklenmiyor.

Hisense yıl bitmeden 8K  çözünürlüklü TV satışını başlatabilir

2010 yılından bu yana ülkemizde televizyon satışı gerçekleştiren Çin’nin popüler elektronik markası Hisense, Japon dergisi Nikkei Electronics’e göre bu yıl sona ermeden 8K çözünürlüklü TV satışını başlatacak. Satış işlemi ilk olarak akıllı TV’lere büyük bir eğilimin yaşandığı Çin’de gerçekleşecek. 

Hisense’in 8K çözünürlüklü TV’lerinin Çin’deki evlerin boyutları da göz önüne alındığında 55 inçten büyük olması beklenmiyor. Şirket ayrıca 2018 yılına kadar OLED TV’ler geliştirmeyi de planlıyor.

8K çözünürlüklü TV’ler sadece Hisense’in gündeminde değil. LG ve Tayvan merkezli panel üreticisi Innolux da bu yılın sonunda 8K çözünürlüklü panellerin seri üretimine geçecek. Bu gelişmeler 2016 yılında piyasada yaygın şekilde 8K çözünürlüklü TV’ler yer alacağını gösteriyor. 

Pazara ulaşan 8K çözünürlüklü ilk TV’nin Sharp üretimi LV-85001 adlı model olduğu hatırlatalım. 85 inç ekrana sahip TV’nin fiyatı 120.000€ olarak açıklanmıştı. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.