Donanım

HomePod, Android ile çalışmayabilir!

Apple'ın akıllı hoparlörü HomePod, Android cihazlar ile çalışmayabilir!


Apple, önümüzdeki hafta akıllı hoparlörü HomePod'un satışına resmi olarak başlayacak. Son dakikaya kadar teknik bilgi paylaşmayan Apple, bugün HomePod'un desteklediği bağlantıları sitesinde yayınladı.

HomePod'un ses kaynaklarında, Apple Music, iTunes satın alımları, iCloud Müzik Arşivi, Beats 1 Radio, Podcasts ve AirPlay yer alıyor. Bluetooth'un ses kaynaklarında yer verilmemesi, HomePod'un Android telefonlar ile çalışmayacağının sinyalleri olabilir.

AirPlay özelliği her ne kadar Bluetooth tabanlı bir sistem olsa da; iPhone, iPad, iPod touch, Apple TV ve Mac modellerinde yer alıyor ve sadece bu cihazlar arasında çalışıyor.

Bu açıklamalardan yola çıkarak, HomePod'un Bluetooth kullanarak Android dahil olmak üzere diğer cihazlar ile de çalışmama ihtimalinin olduğunu söyleyebiliriz.

Yorumlar
Eöre
Google Home varken çöp zaten
Cevapla
Cbuddy
Muhtemel apple ın satacağı fiyatlara çok daha iyi bluetooth olan hoparlörler olacaktır. Her türlü telefona bağlanabileceklerdir. Neden bunu alacaklar ?? Saçmalık.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.