HP, en yeni ürün ve teknolojileriyle Kahramanmaraş’ta

HP Yönetim Ekibi en yeni HP ürün ve teknolojileriyle Kahramanmaraş’taydı.

HP, en yeni ürün ve teknolojileriyle Kahramanmaraş’ta

Türkiye’de bilgisayar ve yazıcı alanlarında 11 yıldır pazar lideri olan HP, geleneksel Anadolu Müşteri Toplantıları’nın Kahramanmaraş ayağını 3 Nisan Çarşamba günü, iş ortağı Efa Bilişim’in katkılarıyla gerçekleştirdi. Kahramanmaraş Ramada Otel’de yapılan etkinlikte HP yönetim ekibi, gerçekleştirdikleri sunumlarla en son HP ürün ve çözümlerini müşteriler ve basın mensuplarından oluşan katılımcılara aktardı.

Etkinlikte tüm ayrıntılarıyla anlatılanlar arasında dünyanın ilk ve tek kurumsal tableti HP ElitePad 900, her ihtiyaca uygun üyeleriyle HP dizüstü bilgisayar ailesi, HP masaüstü bilgisayar ailesi, HP baskı çözümleri, HP orijinal sarf malzemeleri, HP All-in-One bilgisayar ailesi, HP iş istasyonları, HP sunucu ailesi, HP veri depolama çözümleri, kurumsal sunucular ve HP servis hizmetleri yer aldı.

1365005486_hpelitepad9002.jpg

İş’e doğru dokunuş: HP ElitePad 900 kurumsal tablet

Etkinlikte ilk olarak HP Türkiye Kurumsal Kanal Satış Müdürü Sıtkı Yavuz, HP’nin iş dünyası için özel olarak ürettiği dünyanın ilk ve tek kurumsal tableti ElitePad 900’ün de aralarında bulunduğu tablet ve PC çözümlerini anlattı. Yavuz, HP’nin dizüstü, masaüstü ve All-in-One ürün ailelerini de tüm avantajlı yönleriyle tüketicilere tanıttı. Hemen ardından aralarında dünyanın ilk 27 inç All-in-One iş istasyonunun da bulunduğu HP iş istasyonları ürün gamını katılımcılara aktaran Sıtkı Yavuz, HP’nin servis avantajlarını vurgulamayı ihmal etmedi.

1365005615_hpelitepad9001.jpg

HP’nin uygun maliyetli ve üstün performanslı ürünlerini Kahramanmaraş’ta tanıtmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu belirten Sıtkı Yavuz şunları söyledi: “İş dünyası için ürettiğimiz yeni ElitePad 900 her şehirde olduğu gibi burada da en çok ilgi gören ürünlerimiz arasında. ElitePad 900, sıradan tabletlerin ötesine geçerek dizüstü bilgisayar olarak da kullanılabiliyor. HP ElitePad 900, aynı zamanda dünyanın ilk ve tek kurumsal tableti. SAP ve Oracle gibi BT ortamlarına kolaylıkla entegre olması ve bilinen Windows uygulamalarına uyum sağlaması verimlilik açısından büyük avantaj doğuruyor.”

Güvenli ve maliyet avantajlı baskı çözümleri

HP Türkiye Inkjet Yazıcılar Ürün Müdürü Zeynep Simur, Türkiye’deki kurumların HP yazıcılarını ve orijinal kartuşlarını kullanarak baskı maliyetlerinden nasıl tasarruf ettiklerini anlattı. HP baskı çözümlerinin orijinal kullanım bilincini yerleştirmesi, kablosuz erişim ve hemen her yerden baskı alma imkanı sunması, iş uygulamalarıyla belge yönetimini kolaylaştırması ve çevre dostu özellikleriyle enerjiden tasarruf sağlamasının kurumlara sağladığı avantajları paylaşan Simur, HP’nin tüm bireysel ve kurumsal ihtiyaçlara yönelik ürün portföyünden örnekler verdi.

Zeynep Simur şunları söyledi: “Inkadvantage ürün ailemiz, orijinal kartuş kullanımı ve mobil bağlantı özellikleriyle yoğun ilgi görüyor. Sunumda da ayrıntılı olarak üzerine konuştuğumuz HP Deskjet Ink Advantage 5525 e-AiO yazıcı da tam da bu özellikleri içeriyor. Üstün baskı kalitesinin yanında HP ePrint gibi, nerede olursanız olun mobil telefonunuzdan göndereceğiniz belge ve fotoğrafların çıktısını alma avantajı sunan özellikleri sayesinde HP Ink Advantage 5525, özellikle mobil saha çalışanlarının en yaratıcı çözüm ortağı olarak öne çıkıyor.”

Optimum baskı maliyeti

HP Türkiye Inkjet Yazıcılar Ürün Müdürü Zeynep Simur katılımcılara orijinal sarf malzeme kullanımının avantajlarına da değindi. Boş yere harcanan kartuş, toner ve kağıtların kurumlara ve bireylere getirdiği maliyet yüklerinden bahseden Derya Özbek, dolum kartuşlarının yüzde 15’ten fazlasının ya aktığını ya da kalıcı zarar verdiğini söyledi. Sızdırma ya da yazıcıya zarar verme gibi dezavantajları olmayan HP kartuşlarının dolum kartuşlara oranla yüzde 34 oranında daha fazla baskı sonucu verdiğini anlatan Özbek, orijinal HP kartuşlarının iş verimliliğine olan katkılarının altını çizdi.

Zeynep Simur konu ile ilgili yorumlarını şöyle paylaştı: “HP tüketicilerinde orijinal kartuş kullanımının yarattığı avantajlara dair güçlü bir bilinç olduğunu görmek bizi fazlasıyla mutlu ediyor. Sahte ürünlere karşı oluşan bilinç sayesinde hem ürünlerimiz hem de o ürünlerle aldığımız sonuçlar güvenilirliklerini koruyor. Sunumumda küresel geri dönüşüm programımız “Gezegen Ortaklığı” ile ilgili bilgiler de sundum. HP olarak 53’ten fazla ülkede geri dönüşüm hizmeti veriyor ve yılda 155 bin kartuşu geri dönüşümle kullanıma kazandırarak gezegenimizin doğal kaynaklarını yine toplum için kullanma sorumluluğumuzu sergiliyoruz.”

1365005870_hpelitepad900life.jpg

Sunucularda esneklik ve kontrol

HP Türkiye Sunucu ve Veri Depolama Üniteleri Teknoloji Danışmanı Mustafa Tansu Kenan, HP sunucu ailesinin kurumlara sağladığı avantajları etkinliğin katılımcılarıyla paylaştı. HP Insight Control teknolojisi ile sunucuların en etkin ve esnek şekilde kontrol edildiğinden bahseden Kenan, çözümün kolay kurulum, tek pencereden yönetim, uzaktan kontrol, optimizasyon, ProLiant ve BladeSystem özellikleriyle operasyonel sunucu maliyetlerinin minimum seviyeye indiğinin altını çizdi.

HP Türkiye Kişisel Sistemler Grubu Ülke Müdürü Ertuğ Ayık, müşteri toplantıları ile ilgili olarak şu açıklamayı yapıyor: “IDC rakamlarına göre 2012 yılında laser ve inkjet yazıcıların da dahil olduğu toplam yazıcı pazarında dört çeyreğin ortalaması bazında HP yüzde 47’lik pazar payıyla lider durumda bulunuyor. HP yine 2012 yılının son çeyreğinde bilgisayar pazarında yüzde 15,2’lik pazar payı ile lider konumda. Tüketicilerimizin bizi 11 yıl boyunca kesintisiz lider yapması, ürün satmakla kalmayıp satış öncesi, sırası ve sonrasında dairesel bir müşteri memnuniyeti yaratan servislerimizin başarısını gösteriyor. HP Türkiye olarak bu misyonu devam ettiriyor ve tüm yurttaki müşterilerimizi ilk ağızdan dinliyor, onlara HP ürünlerinin avantajlarını anlatıyoruz. Bu vesileyle Kahramanmaraş’ta bulunmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Dünya çapında 160 bin perakende satış mağazası ve 185 bin iş ortağı olan, dakikada 100 yazıcı, 120 bilgisayar ve 4 sunucu satışı yapan bir marka olarak küresel çapta ulaştığımız büyüklük artık Türkiye’deki tüketicilerimize daha hızlı bir şekilde yansıyor. Türkiye’nin en geniş satış ve destek ağına sahip teknoloji markalarından biriyiz. Baskı Grubu ve Kişisel Sistemler Grubu’nun bir çatı altında toplanıp HP Kişisel Sistemler ve Baskı Grubu olarak alınması bu ağı daha da güçlendirdi. Teknoloji merkezlerimizin yanı sıra ülke çapında toplamda 6 bin bayimiz ile tüketicilerimize ulaşıyoruz. Ayrıca Türkiye çapındaki tüm elektronik perakendecilerde HP ürünleri bulabiliyorsunuz.”