HP masaüstü PC’yi yeniden tanımlayan yeni deneyimlerin kapısını açıyor

HP Pavilion Wave ve HP Elite Slice PC’ler mühendislikte mükemmeliyet ile özenli masaüstü tasarımlarını bir araya getiriyor.

HP masaüstü PC’yi yeniden tanımlayan yeni deneyimlerin kapısını açıyor

HP Inc., HP Pavilion Wave ve HP Elite Slice’ı satışa sunuyor. İki PC de geleneksel ev ve iş yeri tasarımı anlayışında devrim yaratıyor. HP, müşterilere küçük ve yaratıcı tasarımlarda güç sunan benzersiz deneyimler yaratmak için masaüstü PC anlayışını dönüştürüyor.

Masaüstünün gücünü muhteşem ses deneyimleriyle bir araya getiren HP Pavilion Wave evde eğlence ve üretkenlik için tasarlanmış bir ürün. Yeni ürün, küçük alanlara sığabilen bir PC isteyenlere tam boyutlu bir masaüstü bilgisayarın gücünü güzel ve kompakt bir tasarımda sunuyor. Bu benzersiz masaüstü bilgisayar, müzik dinlemek, film izlemek ve internette sohbet etmek gibi işlemler için tamamen entegre, gelişmiş ses sistemi Cortana üzerine kurulu. İkonik üçgen biçime sahip ürün, PC’nin üzerinde bulunulan entegre hoparlörlü yenilikçi parabolik reflektörüyle 360 derece ses üretiyor, odayı net ses deneyimiyle dolduruyor.

HP’nin en küçük masaüstü bilgisayarı HP Elite Slice, iletişim ve birlikte çalışma yaklaşımına uygun olarak tasarlanmış bir masaüstü bilgisayar olarak öne çıkıyor. Kablo barındırmayan bağlantılı ilk modüler ticari masaüstü olma özelliğine sahip ürün, kullanıcılarına tercihlerine göre bir masaüstü bilgisayar oluşturma imkânını tanıyor. Çalışma ortamına şıklık katarak üretkenliği artıran bu masaüstü bilgisayar ofis alanlarının tasarlanma şeklini de değiştiriyor. Çok yönlülük, performans ve kurumsal seviyede güvenlik bir araya gelerek çalışanlar arasında daha fazla üretkenlik ve ekip çalışması sağlarken çalışma alanlarını ve çalışma tarzlarını dönüştürüyor.

           1472890729_hppavilionwavefrontright.jpg

HP Türkiye Kurumsal Bilgisayarlar Kategori Müdürü Uğur Varlıoğlu, yeni ürünlerle ilgili şu açıklamayı yapıyor: “Günümüzün masaüstü bilgisayar tüketicileri yeni deneyimlere kapı açan zarif, yenilikçi ve güçlü tasarımlar istiyorlar. HP Pavilion Wave ve Elite Slice, HP mühendis ve tasarımcılarının masaüstünü şekil, boyut ve görünüş unsurlarını yeniden düşünürken yeni kullanım pratikleri için ek işlevler sundukları yeniden tanımlanan masaüstü anlayışının birer sonucudur.”

Eğlence ve üretkenlik için akustik becerilerle donatılan HP Pavilion Wave

HP Pavilion Wave, kompakt, alan verimliliği sunan 360 derece tasarımıyla öne çıkıyor. Ürün, 6.81 inç (17,29cm) x 6.62 inç (16,81cm) x 10.29 inç (26,13cm) boyutlarıyla geleneksel kasalı  PC’lerden yüzde 85 oranında daha küçük. Masaüstü bilgisayarın tasarımı merkezi bir ses sistemi etrafında şekilleniyor ve tüm odayı sesle dolduran akustik yapılı premium materyallerle tamamlanıyor. PC’nin üzerindeki parabolik reflektör hoparlörden gelen sesleri tüm yönlere yansıtıyor ve sıcak havanın dışarı çıkmasını sağlayan bir hava deliği görevi de görüyor. 360 derece çok yönlü yansıtıcı ses tüm frekanslarda net ses profili yaratırken B&O Play tarafından ayarlanması sayesinde orta, yüksek ya da alçak düzeylerde olması fark etmeksizin büyüleyici ses deneyimi sunuyor.

Üçgen biçimli tasarım bileşenler için üç ana bölgeye ev sahipliği yapıyor: Bir tarafta anakart yer alırken, ikinci tarafta sabit disk, üçüncü taraftaysa terminaller yer alıyor. Termal tasarım, anakarttan ve ekran kartından gelen ısıyı çıkartmak için ısı boruları kullanıyor ve PC’nin serin çalışmasını sağlıyor.

Diğer özellikler şöyle:

PC’leri aracılığıyla sesli görüşme yapan müşterilere ellerin serbest olduğu bir deneyim sunmak için çift mikrofonlu Cortana desteği.

Eğlence ve üretkenliği desteklemek için sayısı ikiye varan 4K görüntüleyiciyi destekleme özelliği3.

Üç USB 3.0 bağlantı noktası, veri transferi için bir USB 3.1 Type-C bağlantı noktası, bir HDMI bağlantı noktası, bir DisplayPort, Gigabit Ethernet ve mikrofon/kulaklık jakı ile çevre birim desteği.

6’ncı nesilIntel Core i5 quad-core masaüstü işlemciler, 1 TB’ye varan HDD ya da 2 TB HDD depolama, bir adet opsiyonel 128 GB SSD ve 8GB’ye varan DDR4 sistem belleği ile yüksek performans.

Fotoğraf ve video düzenleme ya da ışıklı oyunlar için opsiyonel AMD Radeon R9 M470 ekran kartı.

İş üretkenliği ve ekip çalışması için tasarlandı: HP Elite Slice

HP Elite Slice, yeni ekip çalışması becerileri ile değişen işgücü ve çalışma tarzlarına hitap etme amacıyla çalışma alanlarını modernleştirmek için tasarlanmış bulunuyor. HP Elite Slice’ın modüler tasarımı, çalışma alanlarına şıklık katacak şekilde çarpıcı ve mat siyah kıvrımlı hatları içeriyor. HP Elite Slice, kullanıcılara fabrika çıkışlı bir kapak ya da Ekip Çalışması Kılıfı ya da Kablosuz Şarj Kılıfı6 gibi ek işlevlerin de içinde bulunduğu opsiyonel kapak seçenekleri arasından tercih yapmalarına imkân tanıyor. 

Ses Modülü ya da ODD (Optik Disk Sürücü) gibi modüller de PC’yi hem iş hem de çalışanlar için benzersiz hale getiriyor.

Ultra küçük olmasına rağmen büyük performans sunan PC yalnızca 6.5 inç (16,51cm) x 1.38 in. (3,5cm) x 6.5 inç (16,51cm) boyutlarında ve 1,04kg ağırlığa sahip. Kabloların kullanılmadığı tasarım temiz bir çalışma ortamına olanak yaratıyor zira müşteriler her bir bileşene güç vermek için duvara takılı kabloları birbirlerinden ayırmak zorunda kalmıyorlar. Ürün, yalnızca bir adet USB 3.1 Type-C kablo ve yeni opsiyonel Quad HD HP EliteDisplay S240uj monitörün de dahil olduğu Type-C uyumlu görüntüleyiciler aracılığıyla bir görüntüleyiciden güç alan ilk ticari masaüstü bilgisayar olma özelliğini taşıyor. Görüntüleyici masaüstünü mükemmel bir şekilde tamamlama adına entegre kablosuz şarj ve USB Type-C ile donatılmış bulunuyor.

HP Elite Slice’ın çok yönlülüğünü kapak ve temel genişletme seçenekleri sağlıyor. Kullanıcılar PC’lerini yapılandırırken farklı kapak seçenekleri arasından tercih yapabiliyor ve ek modüllerle çözümü diledikleri anda genişletebiliyor, ihtiyaçlarına en uygun masaüstü bilgisayarı kendileri oluşturabiliyor:

HP Ekip Çalışması Kılıfı: Masaüstü bilgisayarı bir Microsoft Skype telefonuna dönüştürerek kapasitif dokunmatik tuşlarıyla kolay arama yönetimi sağlıyor.

HP Kablosuz Şarj Kılıfı: Kablosuz şarj temas anında otomatik olarak başlayarak şarj kablosu gereksinimini ortadan kaldırıyor ve hem cep telefonlarının hem de diğer cihazların kullanılabilir hale gelmesini sağlıyor. Fabrika ayarı gerektiren Kablosuz Şarj Kılıfının 2017’nin ilk yarısında sunulması bekleniyor.  

HP Ses Modülü: Bang & Olufsen ayarlı ses deneyimi, konuşulan sözcüklere göre ayarlanma seçeneğiyle sanal toplantıları ve arama deneyimlerini canlı ve net hale getiriyor. 360 derece hoparlör tasarımı, beş metreye kadar kapsama alanı sunan çift mikrofon ve HP Noise Cancellation (gürültü azaltma) yazılımı bu muhteşem ses deneyimini tamamlıyor.

HP ODD Modülü: CD ya da DVD’lerdeki içeriklere erişmek, hızlı ve kolay yedekleme ve dosya arşivleme için bire bir.

Diğer özellikler şöyle:

Daha yüksek güvenlik ve kolay kimlik doğrulama sağlayan opsiyonel dokunmatik parmak izi sensörü.

Dynamic Protection özellikli HP Sure Start sektörün ilk kendi kendini iyileştirebilen BIOS seviyesindeki koruma özelliği.

6’ncı nesil Intel Core i7’ye kadar 35-vat işlemciler üretkenlik ve ekip çalışması ihtiyaçlarını yüksek performansla karşılıyor.

360 derece benzersiz çift fanlı boru kovanı cihazın serin çalışmasını sağlıyor.

Ethernet bağlantı noktası, dahili Wi-Fi modülü ve antenler, çoklu görüntüleyicileri çalıştırmak için bir adet HDMI ve bir adet DisplayPort gibi çevre birim özellikleri.

 1472890871_hppavilionwaveoffice02.jpg

Bambaşka bir toplantı deneyimi için HP Elite Slice

HP Elite Slice portföyü yeni HP Elite Slice for Meeting Rooms çözümünü de içerisinde barındırıyor. Çözüm, tek dokunuşla toplantı başlatma özelliğine sahip ilk toplantı odası PC’si deneyimini sunuyor. Bu özellik kullanıcıların entegre ses ve tam masaüstü işlevselliğiyle toplantılardan olabilecek en iyi deneyimle ayrılmalarını sağlıyor. HP Elite Slice for Meeting Rooms, HP Elite Slice, HP Ekip Çalışması Kılıfı, HP Ses Modülü ve Intel Unite yazılımını içinde barındırıyor ve bu yönüyle daha sezgisel ve daha canlı seslerle bezeli bir toplantı deneyimi sağlıyor.

Bu yapılandırma, daha da kapsayıcı bir toplantı deneyimi için 178 derece görüntüleme açısı ve 1920 x 1080 çözünürlük sunan yeni HP LD5511 55-inch (139cm) Geniş Format Görüntüleyici ile birleştirilebiliyor. Yüksek parlaklık ve kontrast oranı mükemmel görüntü kalitesi sağlarken, sayısı 12’ye varan kişinin katılacağı toplantılarda ekran okunurluğunu da olabilecek en iyi seviyeye taşıyor.