Donanım

HP, Windows 8'li tablet çıkaracağını doğruladı!

Tablet söylentilerini herhangi bir lansman yada fiyat belirtmeksizin şirket yöneticileri resmen doğruladı.

HP, Windows 8'li tablet çıkaracağını doğruladı!

Hp'nin bu yıl içinde piyasaya Windows 8'li tablet bilgisayar süreceği haberleri geçtiğimiz ay yapılmıştı. Herhangi bir lansman yada fiyat belirtmeksizin şirket yöneticileri bunu resmen doğruladı. Tabletler online kullanıcı veri deposu sağlayacağı ve birden fazla cihaz arasında dosyaların senkronize olabileceği Hp'ye ait bulut çözümü içerecek.

1337004581_hp-slate-8.jpg

Biz, HP'nin bu yıl Windows 8'li tablet bilgisayar üretecek şirketlerden biri olacağını hemen hemen biliyorduk zaten. Geçtiğimiz ay HP'nin 10 inçlik Windows 8 çalıştıran bir tablet çıkaracağını sizlere duyurmuştuk. HP CEO'su Meg Whitman geçen yılki çıkardıkları HP TouchPad tabletteki WebOS arızasından sonra tekrar tablet çıkaracaklarını söylemişti.

Bu haberler söylentilerden ibaretti ama ilk kez CEO Whitman ve HP Başkan yardımcısı Todd Bradley açıkça şirketin önümüzdeki günlerde Microsoft'un Windows 8 işletim sistemi ile çalışan bir tablet çıkaracağını söyledi.

Ne yazık ki şirket, yeni tablette bir kez daha WebOS'un olup olmayacağı konusunda bir bilgi vermedi. HP'nin milyarlarca dolar harcamadan sonra WebOS'un dönüştürülmesi hakkında bir projesi söz konusu olabilir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.