Donanım

HP'den tabela ve afiş baskı hizmeti

HP Scitex FB7600 yükseltmesi, genişleyen HP Lateks ortam seçenekleri ve metalik baskı becerileri ISA Sign Expo fuarında tanıtıldı.

HP'den tabela ve afiş baskı hizmeti

HP geniş formatlı tabela ve afiş portföyü için yeni mürekkep ve ortam seçeneklerini gün yüzüne çıkardı. HP’nin duyurduğu yeni seçenekler baskı hizmeti sağlayıcıların uygulama değerlerini ve çok yönlülüğünü geliştirmelerine destek oluyor.

HP, 4-6 Nisan tarihleri arasında Las Vegas’ta düzenlenen ISA Sign Expo fuarındaki 4357 numaralı standında HP Scitex FB7600 endüstriyel baskı makinesi için geliştirilen HP Scitex FB7600/FB7500 Gelişmiş Renk Paketi yükseltmesini sergiledi. HP Scitex FB7600/7500 Gelişmiş Renk Paketi, müşterilerin renk ihtiyaçlarını daha iyi karşılayacak ve satış noktası uygulamalarına yüksek görüntü kalitesi ile katkı sağlayacak, ölçeklenebilir bir mürekkep seçeneği sunuyor.

1365618204_hpscitex76001.jpg

HP FB225 Turuncu ve Açık Siyah Scitex mürekkepleri renk paketinin altılık, yedilik ya da sekizlik renk konfigürasyonu sunan ilk mürekkepleri olma özelliğini taşıyor.  HP FB225Turuncu Scitex mürekkep canlı renkler için daha gerçekçi tonlara sahip daha geniş bir renk gamı sunarken işlemeli renkler için de analogdan sayısala artırılmış tutarlılığına sahip, geliştirilmiş hassas nokta eşleştirme sağlıyor. HP FB225 Açık Siyah Scitex mürekkep daha yumuşak gri tabakalar yaratırken nötrlüğü de geliştiriyor.  Bu mürekkep baskı makinesinin altı süreç rengine eklenebiliyor ve baskı hizmeti sağlayıcıların görüntü kalitelerini artırırken daha yüksek üretkenliğe ulaşmalarını da sağlıyor.

1365618251_hpscitex76002.jpg

KDM P.O.P Çözümleri Grubu Grafik Direktörü Dan Kimmerly, konuyla ilgili olarak şunları söylüyor: “Gelişmiş Renk Paketi ile dijital renk kapasitemiz gri ve turuncu renkleri olanca canlılıklarıyla basabilme becerisiyle birleştiğinde kalite açısından yepyeni bir seviyeye ulaştı. Kurulumdan bu yana KDM olarak birçok yeni iş fırsatı ile karşılaştık. Bunun ana sebebi de turuncu işlemeli renkleri dijitalle eşleştirebilme becerisine artık sahip olmamız. Bir müşterimiz yeni HP FB225 Turuncu Scitex mürekkep kullanılan bir baskı numunesi hakkında ‘o güne kadar gördükleri en iyi dijital baskı turuncusu’ olduğu yorumunda bulunmuştu.”

1365618274_hpscitex76003.jpg

Mevcut HP Scitex FB7600 ya da yükseltilmiş FB7500 endüstriyel baskı makinesi müşterileri bugünden itibaren kapasitelerini HP Scitex FB7500/7600 Gelişmiş Renk Paketi ile artırabilirler. Renk paketi ve mürekkeplerin tüm dünyada 1 Mayıs 2013 tarihinde kullanıma sunulması bekleniyor.

Genişletilmiş HP Lateks ortam seçenekleri çok yönlülüğü ve performansı artırıyor

HP, HP Lateks mürekkepler için sunulan HP markalı tabela ve afiş ortamlarının hizmet kalitesini ve yaygınlığını geliştirmek için dünya çapında ortam dağıtma alanında uzman şirket Brande Management Group (BMG) ile bir lisans anlaşması yaptı.  Anlaşma kapsamında BMG HP markalı ortamlardan oluşan sınırlı orandaki bir portföyün pazarlama, kaynaklama ve dağıtım aşamalarını üstlenecek. HP ise gelişmiş ortam kaplama ve işlemeleri geliştirmeyi sürdürecek. BMG tarafından sunulan HP ortam ürünleri 3 inç çekirdek ve HP Lateks mürekkepler için uyumlu hale getirilmiş levha ve ekran uygulamaları ile sınırlı durumda. HP ile işbirliği yapan BMG HP portföyünü HP Everyday Yapışkan Mat Polipropilen, HP Everyday Mat Polipropilen, HP Kaplamalı Kağıt, HP Evrensel Ağır Kaplamalı, HP Ağır Kaplamalı ve HP Süper Ağır Plus Mat gibi yeni alt maddelerle genişletecek. BMG’nin söz konusu HP markalı ortam çözümlerini küresel ağına mensup batilerine 1 Mayıs 2013’ten itibaren dağıtmaya başlaması bekleniyor.

1365618304_hpscitex76004.jpg

HP 2012 yılında, önde gelen ortam sağlayıcılarla birlikte ColorPRO Teknolojisi’ne sahip yeni ortamlar geliştirmek üzere işbirliği yapacak. Aurora Specialty Textiles Group ve Cooley Group bu teknoloji ile geliştirilmiş levha ve afiş ortam çözümlerini sunan ilk şirketler olacak. Aurora Specialty Textiles Group ve Cooley Group HP Lateks mürekkepleri ve PVC barındırmayan pankart çözümlerinin kullanımı ve HP Lateks ve UV mürekkep çözümlerinin kullanımı için gerekli tekstil alt maddelerini geliştirme, üretme ve dağıtma süreçlerini gerçekleştiren şirketler olacak.  Yeni ortam çözümleri HP mürekkep ve yazıcıları ile uyumlu çalışarak baskı performansını artıracak. ColorPRO Teknolojisi ile levha ve görüntüleyici ortam çözümlerini sunacak. Bu yeni ortam çözümlerinin 2013 yaz aylarının sonlarında kullanıma sunulması bekleniyor.

HP Lateks Baskı Teknolojisi’ni benimseyenler HP Lateks mürekkepleri(4) için geliştirilen Ortam Sertifikasyon Programı kapsamında üçüncü taraf tedarikçilerin sunduğu geniş çeşitlilikteki ortamlardan dilediklerini kolayca seçebilirler. Program ortam seçim sürecini akıcı hale getiriyor ve ColorPRO Teknolojisi ile desteklenmiş ortamlar da dahil olmak üzere HP Lateks mürekkep ve baskı makineleri ile test edilmiş en uygun alt maddelerin tanımlanmasını kolaylaştırıyor. Onaylanan alt maddeler birer “HP Lateks Mürekkepler için Sertifikalanmıştır” damgası içerecek ve müşterilerin HP Lateks baskı makineleri için sunulan ortam seçeneklerini ortam çözümleri belirleyici alanında görmelerini kolaylaştıracak.

HP Scitex FB700/500 endüstriyel baskı makineleri için yüksek değerde metalik baskı çözümü

HP, HP Scitex FB7600 endüstriyel baskı makinesinin başarılı duyurusunun ardından HP yazılım ortağı Color-Logic destekli ve HP Scitex FB700 ile FB500 endüstriyel baskı makineleri için geliştirilmiş metalik renk efekti uygulamasını da duyurdu. Color-Logic yazılımı müşterilerin yüksek kaliteli perakende ve POP uygulamalarının yanı sıra paket prototiplemeleri için metalik efektler üretebilmelerini sağlıyor. 4 Nisan 2013’ten itibaren kullanıma açılan yeni uygulama Color-Logic Yazıcıları Tasarım Paketi ve Lisansı, HP FB251 Scitex Beyaz mürekkep ve metalik alt maddeler için HP onaylı ortam gerektiriyor.

HP Sign & Display İş Ünitesi Genel Müdürü Xavier Garcia konuyla ilgili şu açıklamayı yapıyor: “Levha ve görüntüleyici odaklı baskı hizmeti sağlayıcılar rekabetçi güçlerini koruma adına işlerini sürekli olarak geliştirmenin yollarını arıyor, çeşit çeşit uygulamayı tek çatı altında buluşturan tek bir uzmanlık çözümünü istiyorlardı. Söz konusu uygulama geliştirmeleri, yeni ortam seçenekleri ve kurduğumuz işbirlikleri müşterilerimizin yeni pazarlara güven içerisinde girmesini sağlıyor, hizmet vaatlerini stratejik açıdan büyütmelerine yardımcı oluyor.”

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.