Donanım

HP’nin giyilebilir bilgisayar modeli: VR Backpack G2

HP tarafından Computex 2019 kapsamında tanıtılan giyilebilir bilgisayar VR Backpack G2, giyilebilir bir bilgisayar olmasının yanı sıra teknik özellikleriyle de dikkat çekiyor.


HP Computex 2019 kapsamında tanıtımını gerçekleştirdiği giyilebilir bilgisayar modeli VR Backpack G2 ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

HP’nin giyilebilir bilgisayar modeli: VR Backpack G2

Sanal gerçekliğin geleceğini parlak gören birçok firma bu alanda yeni ürünler geliştirme çabası içerisinde. Sanal gerçeklik üzerine ürün geliştirme çalıştırmalarına hiç ara vermeyen firmalardan biri de HP. Şirket, Computex 2019 kapsamında kullanıcılara tanıtımını gerçekleştirdiği VR Backpack G2 isimli giyilebilir bilgisayar modeli ile bu alanda iddialı olduğunu gösterdi.

Kullanıcının bir çanta gibi giyerek kullanabileceği bilgisayar modeli VR Backpack G2, HP tarafından kullanıcılara sunulan önceki modele göre özellikleri ve performansı bakımında oldukça üst seviyelerde.

HP giyilebilir bilgisayar modeli VR Backpack G2 modeli ile özellikle kullanıcılarını sunduğu performans ile memnun etmeyi planlıyor. Teknik özellikleri ile dikkat çeken bu bilgisayarda Intel’in 8. jenerasyon Core i7 işlemci ve Nvidia RTX 2080 ekran kartı yer alıyor. Kullanıcıların tercihine bağlı olarak masaüstünde de kullanılabilen giyilebilen bilgisayar modelinde dock ünitesi yer alıyor. Daha önce sunulan ilk modele göre VR Backpack G2 kullanıcılarına yüzde 25 daha hızlı grafikler sunarken, güç anlamında da yüzde 30 oranında daha yüksek güç sunuyor.

HP VR Backpack G2, özellikle VR deneyimi için tasarlandı

Önümüzdeki aylarda satışa çıkarılacağı belirtilen ve özellikle VR (sanal gerçeklik) kullanımına yönelik olarak kullanıcılara sunulan VR Backpack G2 giyilebilir bilgisayar modelinin Türkiye’de resmi olarak satılması beklenmiyor. VR deneyimi yaşamak isteyen kullanıcıların kullanacağı Oculus Rift ya da HTC Vive VR gibi başlıklar için özel bir kablo toplama sistemine sahip olan bilgisayarla ilgili olarak firma yetkilileri tarafından yapılan açıklamalarda VR Backpack G2 giyilebilir bilgisayar modelinin satış fiyatının 3300 dolar olduğu belirtildi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.