Donanım

HTC bombayı patlattı!

Beklenen açıklama nihayet geldi, bir o eksikti, o da geldi!


Son yılların en büyük mobil cihaz üreticilerinden olan HTC, geçtiğimiz saatlerde beklenen bombayı patlattı. Geçtiğimiz haftalarda internette hızla yayılan dedikodulara baktığımızda dikkatimizi çeken en büyük iddia ise, dev üreticinin yeni bir tablet üreteceği olmuştu. "HTC yeni bir tablet yapacak" cümleleriyle internette yer edinen bu dedikodulara son noktayı koyan yine HTC cephesi oldu.

Tayvan'lı dev firmanın sözcüsü geçtiğimiz saatlerde HTC'nin yepyeni bir tabletle geleceği dedikodularını doğruladı. Böylece ilk resmi ağızdan gelen bu haber tablet sektörü için oldukça önemli bir haber olarak görülmüş oldu.

1342683548_336432.png.jpg

Sözcünün ağzından çıkan cümleler ise aynen şöyle oldu: "Yeni bir tablet bilgisayar yakın zamanda piyasada olacak ve daha önce hiçbir tablette olmayan bazı özelliklere sahip olacak." denildi. Peki HTC'nin ürettiği bu tablet hangi donanımsal özellikleri sahip olacak? Tablet sektöründe tutunabilecek mi?

1342683822_google-android-jellybean-5.0-phone-2.jpg
1.3 GHz hızındaki nVidia Tegra 3 işlemciye sahip olacak yeni HTC tabletin ekran boyutunun Google'ın Nexus 7 tableti gibi 7 inç olması bekleniyor. Yine ortaya atılan iddialara göre gelmesi beklenen ekran çözünürlüğü ise 1280 X 752 olarak düşünülüyor. Android 4.1 Jelly Bean ile birlikte  gelmesi beklenen yeni HTC tablet piyasada epey yer tutacağa benziyor.

-Bakalım yeni tablet hakkında ilk detaylı ve resmi açıklamalar ne zaman gelecek?Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.