Donanım

HTC- Facebook işbirliği ile yeni bir telefon mu geliyor?

Sosyal ağ devi Facebook ile akıllı telefon devi HTC arasında yapılan anlaşma ile yeni Facebook markalı bir telefon gelebilir!

HTC- Facebook işbirliği ile yeni bir telefon mu geliyor?

Facebook'un uzun soluklu projelerinin yanına bir yenisi daha ekleniyor, bu proje ise uzun zamandır çıkartılması beklenen Facebook akıllı telefonu başka bir proje değildi. Facebook bu projesi için donanım üreticisi olarak dünyanın en iyi akıllı telefonlarını üreten HTC'yi seçti.

Dünya akıllı telefon pazarında ilk 3 isim arasında yer alan HTC  daha önce hatırlayacaksınız çıkarttığı iki telefonda Facebook odaklı özellikler kullanmış, bu tarz bir anlaşmanın geleceği için önceden tahmin yapılmasına olanak sağlamıştı diyebiliriz. İlgili telefonlar: Cha Cha ve Salsa modeli.

1335443457_htcfacebook1335443229.jpg

Digitimes'ta yer alan habere göre Facebook kendi akıllı telefonu için HTC ile büyük bir anlaşma imzaladı ve projenin hazırlıklarını başlattı. Biz de henüz resmi olarak açıklanmayan bu anlaşma için olma olasılığının çok yüksek olduğunu belirtelim.

*Tam bu sırada herkesin aklına takılan en önemli nokta ise yeni gelecek telefonun Facebook tabanlı yeni bir işletim sistemimi kullanacağı yoksa, aralarının pek iyi olmadığı Google'ın sahibi olduğu Android işletim sistemini mi kullanacağı...

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.