Donanım

HTC-Valve ortak girişimi ''Vive'' 2016'da çıkış yapacak

Kullanıcılar oyun odaklı sanal gerçeklik gözlüğü Vive'yı bir süre daha bekleyecek.


Mobil dünyasında pek de iyi bir dönemden geçmeyen HTC ile oyun dünyasının önemli isimlerinden Valve ortak girişimi olan sanal gerçeklik gözlüğü Vive, oyun tutkunlarını bir süre daha bekletecek. Valve tarafından yapılan basın açıklamasına göre oyun odaklı sanal gerçeklik gözlüğü bu yıl sınırlı sayıda satışa çıkacak. Satış işlemi ise büyük oranda geliştiricilere yapılacak. Eğer şanlı bir kullanıcıysanız Vive’a bu yılın sonuna kadar sahip olabilirsiniz.

Sanal gerçeklik gözlüğünün daha geniş kesimler tarafından kullanımı ise 2016’nın birinci çeyreğinden itibaren başlayacak. Vive için şu an 10 bin ön sipariş verilmiş durumda. Sanal gerçeklik gözlüğüyle uyumlu şimdilik 80’in üzerinde oyun bulunuyor ve bu rakam her geçen gün artıyor.

Facebook (Oculus VR) tarafından geliştirilen Oculus Rift ve Sony tarafından geliştirilen Proje Morpheus sanal gerçeklik gözlükleri de 2016 yılında çıkış yapacak. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.