Donanım

HTC Vive VR Yeni Bir Görünüme Kavuşuyor

HTC'nin nisan ayında satışa çıkaracağı sanal gerçeklik gözlüğü Vive VR yeni bir görünüme kavuştu.

HTC Vive VR Yeni Bir Görünüme Kavuşuyor

HTC ve Valve orta girişimi olan sanal gerçeklik gözlüğü HTC Vive VR, ortaya çıkan son görüntülerde daha modern bir görünümde karşımıza çıktı. CES 2016’da bir kez daha sahne alması beklenen sanal gerçeklik gözlüğü artık kullanıcı dostu bir tasarıma sahip. Sanal gerçeklik gözlüğüne ayrıca bir kontrolcü eşlik ediyor.

1450508500_htc-vive-vr.jpg

Genel tasarımı sadeleştirilen HTC Vive VR’ın sensörleri gizlendi. Ön bölümdeki kablolar da ortadan kaldırılırken, HTC logosunun üst bölüme taşındığını görüyoruz. Yeni tasarımda en dikkat çeken noktalardan biri ise HTC Vive VR’ın ön bölümüne konumlandırılan kamerası.

1450508531_htcvivenerw-1024x439.jpg

HTC Vive VR’a eşlik edecek kontrolcüye gelince; kontrolcü için yeni Vive VR’daki en büyük yenilik diyebiliriz.İlk bakışta tıraş makinesini andıran kontrolcünün üzerinde sensörler, touchpad ve fiziksel butonlar yer alıyor. Kontrolcü iki elle de kontrol edilebilecek ergonomiye sahip.

Tasarım tarafından yenilenen HTC Vive VR Nisan 2016’da kullanıcılarla buluşacak. 

İlginizi çekebilir>> 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.