Huawei'nin yeni televizyonu uygun fiyatıyla sektörü salladı

Huawei'nin yeni akıllı ekranı, yüksek çözünürlüklü görseller ve akıllı kamera özellikleriyle ev eğlencesini yeniden tanımlıyor.

Huawei'nin yeni televizyonu uygun fiyatıyla sektörü salladı

Huawei, Vision Smart Screen 4 SE adını verdiği yeni akıllı televizyon serisini piyasaya sürdü. Bu seri, özellikle uygun fiyatıyla dikkat çekiyor ve 55, 65 ve 75 inç olmak üzere üç farklı boyutta kullanıcılarla buluşuyor. En küçük modelin fiyatı 2499 yuan (yaklaşık 352$), en büyük model ise 3999 yuan (yaklaşık 563$) olarak belirlenmiş.

Bu televizyonlar, 4K çözünürlük sunuyor ve 1,5 mm'lik ultra dar çerçeveleri ile neredeyse tamamen ekran olan bir tasarıma sahip. Honghu Görüntü Kalitesi teknolojisi sayesinde, 10 milyar renk gösterimi mümkün hale geliyor ve 100% BT.709 renk gamı ile renkler oldukça canlı ve doğru bir şekilde yansıtılıyor. HDR iyileştirme ve net süper çözünürlük teknolojisi de görüntü kalitesini artırıyor.

Televizyon, Huawei tarafından geliştirilen bir yonga seti ile donatılmış. Bu yonga seti, 4K 120FPS çözünürlükle kod çözme kapasitesine sahip ve HDMI 2.1 arayüzü sayesinde önceki modellere kıyasla daha fazla işlevsellik sunuyor. Bu arayüz, yüksek kaliteli bir oyun deneyimi için olmazsa olmaz özelliklerden olan ALLM ve VRR gibi özellikleri destekliyor.

Vision Smart Screen 4 SE, sekiz farklı yayın modu destekleyen 4K süper yayın yeteneğine sahip. Bu özellik, ağ bağlantısına gerek kalmadan tek dokunuşla yayın yapılmasına olanak tanıyor ve 4K kalitesinde stabil bir bağlantıyı sürdürüyor.

Huawei'nin yeni televizyonu uygun fiyatıyla sektörü salladı

AI destekli kamera ise 1080p çözünürlük sunuyor ve video aramaları ile AR oyunları için yeni olanaklar sağlıyor. Kamera, aynı anda sekiz kişiyi takip edebilme yeteneğiyle, aile ve sosyal etkileşimleri artırıyor. Ayrıca düşük ışık koşullarında bile net görüntüler elde etmek için 2.2 diyafram açıklığı ve büyük bir sensöre sahip.

Bunun yanı sıra, AI kamera ile evde fitness ve eğlence merkezi olarak da kullanılabilen Smart Screen, ek ekipmana gerek kalmadan ekranla etkileşim kurarak çeşitli egzersizler ve oyunlar sunuyor. 75 inçlik modelde dört hoparlör birimi bulunurken, diğer modellerde iki dolgun aralıklı birim bulunuyor.

Cihaz, uzatılmış izleme seansları sırasında göz yorgunluğunu en aza indirmek için TÜV Rheinland tarafından sertifikalı, çift 120Hz pürüzsüz göz koruma teknolojisine sahip. HarmonyOS 4.2 işletim sistemine sahip olan bu cihaz, uzaktan ses kontrolü gibi özelliklerle her yaş grubundan kullanıcı için erişilebilir ve kolay bir kullanıcı deneyimi sunuyor.