Donanım

IBM, dünyanın en gelişmiş sunucu yapay zekasını üretti!

Amerikalı teknoloji devi IBM, sunucu temelinde dünyanın açık ara en ileri yapay zeka mimarisini geliştirdi!

IBM, dünyanın en gelişmiş sunucu yapay zekasını üretti!

IBM bugün itibariyle yeni tasarlanmış POWER9 işlemcisini içeren yeni nesil Power Systems Sunucularını açıkladı. Yoğun AI (Yapay Zeka) iş yükleri için özel olarak üretilen yeni POWER9 sistemleri, işletmelerin daha doğru AI uygulamaları daha hızlı kurmalarına olanak tanıyarak, derin öğrenme pencerelerinin hızını 4 kat fazla artırıyor.

Yeni POWER9 tabanlı AC922 Güç Sistemleri; PCI-E 3.0 tabanlı x86 sistemlerine göre 9.5 kat daha hızlı veri hareketliliğini sağlayan yeni nesil NVIDIA NVLink ve OpenCAPI ve PCI-Express 4.0'i birlikte kullanan ilk işlemci konumda. Sistem, Chainer, TensorFlow ve Caffe gibi popüler AI çerçevelerinin yanı sıra Kinetica gibi hızlandırılmış veritabanlarında performans iyileştirmleri gerçekleştiriyor.

1512508256_maxresdefault.jpg

Sonuç olarak; veri tarayıcılar, bilimsel araştırmalarda gerçek zamanlı dolandırıcılık algılamadan ve kredi risk analizi alanlarına kadar daha hızlı uygulamalar oluşturabilecekler.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.