Donanım

İddia: Samsung ve LG'den sonra Nokia da kavisli ekran teknolojisine geçiş yapıyor.

San Diego'da bugün sona eren SID 2014 fuarında tanıtılan bükülebilir ekranlar geleceği şekillendiriyor.

İddia: Samsung ve LG'den sonra Nokia da kavisli ekran teknolojisine geçiş yapıyor.

Samsung ve LG bir panel üreticisi oldukları için farklı ekran teknolojilerini telefonlarında kullanarak tüm üreticierden farklı olduklarını ortaya koyuyorlar. Bu yıl içinde LG G Flex ve Samsung'ta Galaxy Round telefonlarını piyasaya sunmuşlardı. Her iki telefonda bükülebilir (Curved) ekran teknolojisine sahip olsada LG G Flex yatay düzlemde, Galaxy Round ise dikine eğim sergiliyordu. Her iki cihazıda incelemediğimiz için hangi ekran teknolojisinin daha kullanışlı olduğunu sizin deneyimlemenize bırakmaktayız.

San Diego'da bugün sona eren SID (Society for Information Display) 2014 fuarında tanıtılan yeni bükülebilir ekranalar ise geleceğin sınırlarını çizer nitelikte. Bükülebilir ekranların çok daha üstünde ekran teknolojisi sunan yeni ekranların artık bükülebilir değilkatlanabilir olduğuna şahit olduk. 

SID Konferansından sonra Nokia'nın yada daha doğrusu Microsoft'un yeni tabletlerinde bu ekranları kullanarak farklı bir tasarım anlayışı ile tablet sektörünü tamamen değiştireceği ile ilgili yorumlar yapılmaktadır. Bu ekranlar ile birlikte özellikle kitap okuma anlayışının tamamen yenilenebileceğini söylemek ise yanlış bir öngörü olmayacaktır diye düşünüyoruz. 

1402164809_nokia-display-tri-fold.png

Bu OLED teknolojisinin Curved teknolojisine göre daha karmaşık biryapıda olduğunun altı çizilirken en erken ürünlerin 2015 yılında gelebileceği belirtiliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.