Donanım

IFA 2014: Philips'in yeni nesil Fidelio kulaklıkları ile kablolardan kurtulun

Philips; benzersiz ses kalitesi, işçiliği ve yenilikçi teknolojisi ile tanınan Fidelio serisi kulaklıklarına Berlin’de düzenlenen IFA Fuarı’nda tanıttığı 4 yeni modeli daha ekledi.

IFA 2014: Philips'in yeni nesil Fidelio kulaklıkları ile kablolardan kurtulun

Son dönemde kulak içi kulaklıklar kullanıcılar tarafından tercih edilmemeye başladı ve kafa kulaklıkları birçok kullanıcı tarafından tercih edilmeye başlandı. Bu kulaklıkların en önemli avantajları yüksek ses gücü sunabilen sürücüleridir. Kafa üstü kulaklıklarının bir prestij göstergesi olarak kullanılması ise sanırız Beats'in Dr Dre kulaklıkları ile oluşmuş bir durumdur.

Philips'te IFA 2014'te yeni nesil kulaklıklarını kullanıcılarına sundu. Bu kulaklıkların hem oyuncular hemde müzik tutkunları için yapıldığını belirten Philips dah önce çıkarttığı Fidelio M1 kulaklıkların üstün özellikleri üzerine geliştirilen M1MKII sürücüleri ile üç boyutlu ve ferah dinleme deneyimi için daha geniş bir ses sahnesi oluşturmayı amaçlıyor.

1409839932_m2btbk-gorsel1.jpg

Yenilikçi M1MKII'ler, iyileştirilmiş ses netliği ve kontrol edilebilir bas tonları için daha hafif bir ses bobini kullanıyor. Yüksek frekanslar, eksiksiz bir ses netliği için genişletildi. Şimdi, kelimenin tam anlamıyla en ince detaylar bile ayırt edilebiliyor. Yüksek güçlü 40MM neodimyum sürücüler, size her detayın ulaşmasını garantileyen daha doğru bir bas için ayarlandı. Çift katmanlı kaplama içindeki M1MKII'ler, dinamik ama dengeli baslar sağlayan bir Bas Tepkili Sistemine sahip.

Hafif ama güçlü bir çerçeve içinde üstün ses izolasyonu için geliştirilmiş kulaklıklar, hareket halindeyken gerçek ses deneyimi için seste en iyiyi ve konforu birleştiren Philips bu bağlamda kullanıcılardan büyük bir beğeni oluşmasını bekliyor.

Ergonomik olarak iyileştirilmiş ve akustik olarak mükemmelleştirilmiş M1MKII'ler, kulağa iyi oturan, nefes alabilir ve deri hafızalı köpükten kulaklık yastıkları içeriyor. Her detayı düşünen kumaş astarlı oksijensiz kablo, kaliteli sinyal sağlıyor ve karışma ihtimalini en aza indiriyor.

1409839967_x2-gorsel-lifestyle.jpg 

Aktif Gürültü Engelleme Özellikli Philips Fidelio NC1 kulaklıklar ile birinci sınıf sesten başka hiçbir şey duymazsınız!

Philips Fidelio NC1, Aktif Gürültü Engelleme (ANC) özelliğine sahip ilk kulaklık…. Kaliteli sesi, sofistike tasarımı ve gelişmiş teknolojiyi birleştiren NC1'ler, gürültü engelleyen kulaklıkların nasıl olabileceğini yeniden tanımlıyor.

Gelişmiş hibrit ANC teknolojisi

Philips Fidelio NC1 kulaklıklar, daha iyi bir seyahat deneyimi için ortam gürültüsünü engellemek üzere ANC'yi kullanıyor. Kulaklıklar sinyali çevirmeden önce ortam gürültüsünü tespit ederek etkili bir şekilde engellemek ve arka plan gürültüsünü sessiz hale getirmek için dört mikrofon ile hibrit bir ANC yaklaşımına sahip. Kulaklık sürücülerinin yanına konumlandırılmış iki 'Geriye Beslemeli' mikrofon, düşük frekanslarda güçlü gürültü engelleme becerisi sağlarken, kulaklığın dışına konumlandırılmış iki 'İleriye Beslemeli' mikrofon orta ve yüksek frekanslardaki gürültü engelleme bant genişliğini artırıyor.

Kompakt, tamamen katlanabilir ve hafif NC1 tasarımının her unsuru, seyahat edenler düşünülerek tasarlandı. 30 saate kadar dayanan bir pil ile USB kablonuz aracılığıyla yeniden şarj etme ihtiyacı duymadan seyahat edebilirsiniz. Philips Fidelio NC1 kulaklıklar, nerede olurlarsa olsunlar sesten veya tarzdan ödün vermeyen bilinçli müzik tutkunları için geliyor.

Philips Fidelio X2 kulaklıklar ile sıcaklık ve netlik

İlk açık arkalı Fidelio kulaklığın, X1'in başarısından sonra Philips Fidelio X2, ses mükemmeliyetini bir sonraki seviyeye taşıyor. Katmanlı hareket kontrol diyaframı ve hassas frekans tepkisi sayesinde Fidelio X2 netlikten ve de sesten ödün vermeden zengin bas ve sıcak ses veriyor. Alüminyum çerçeve dâhil yüksek kaliteli hafif materyallerden ve yumuşak hafızalı köpükten oluşan kulaklık yastıkları, çok yönlü üç boyutlu bir dinleme deneyimi için konfor sağlıyor.

X2 kulaklıkların akustik olarak arkası açık gelişmiş mimarisi, sürücülerin arkasında hava basıncı birikmesini engelleyerek güçlü 50 mm yüksek tanımlı neodimyum sürücülere doğal bir ses üretmek için daha fazla özgürlük veriyor. Katmanlı Hareket Kontrol (LMC) diyaframı, zarifçe doğal yüksek frekansa ve Philips Fidelio'nun imzası niteliğindeki zengin kaliteli basa olanak tanıyor. X2 kulaklıklar, aynı zamanda bozulmayı ve paraziti azaltarak en ince detayların bile daha net duyulmasını sağlayan yeni bir düşük empedans kabloya sahip.

Kabloyu kesin: Philips Fidelio M2BT Bluetooth kulaklılar tasarımda ilerleme ve NFC sunuyor

 1409840009_x2-gorsel1.jpg

2013 yılında Philips Fidelio M1BT, ilk defa Fidelio markanın ses kalitesi ile Bluetooth özgürlüğünü birleştirdi. Kulaklıklar, What Hi-Fi'nin 'En İyi Kablosuz Kulaklıklar' ödülü dâhil çok fazla takdir topladı. 2014 yılında ise M2BT, bu başarıyı devam ettirerek NFC eşleştirme biçiminde daha ince bir tasarım ve daha fazla rahatlık ekledi.

WOOX Innovations Kulaklıklar İş Birimi Lideri Pascal van Laer, "Orijinal Fidelio M1 Bluetooth kulaklıklara harika tepkiler aldık ve bugünkü lansman ile bu başarıyı geliştirmeye devam ediyoruz. İnsanların sevdiklerini söyledikleri özellikleri koruduk ve de takılması rahat, harika ses veren ve görünen bir kulaklık yaratmak adına geri kalan her şeyi iyileştirdik. Ve NFC ile tam olarak şarkıcının amaçladığı şekilde müzikten keyif almak daha da kolay: sadece akıllı telefonunuzu veya tabletinizi kulaklığınıza değdirin yeter" dedi.

NFC ile bağlamak kolay: Bluetooth 4.0 kulaklıkları herhangi bir cihaz ile eşleştirmek için sadece dokunun ve anında bağlayın. Cihaz, NFC'ye uygun olmasa bile M2BT'ler en yakın Bluetooth etkin cihaz ile kolayca eşleştirilebiliyor. Üstün müzik akışı için AAC (Apple), aptX® (Android) ve SBC uyumu ile her zaman CD kalitesinde müziğin tadını çıkarabilirsiniz.

Yüksek tanımlı sesin keyfini çıkarmak için Philips Fidelio M2BT kulaklıklar, favori şarkılarınızda o çok derin detayları bile duyabilin diye çok geniş bir dinamik aralık sağlayan 40 mm yüksek manyetik yoğunluklu neodimyum hoparlör sürücüler ile oluşturuldu.

Tasarımlarında sezgisel olan Fidelio M2BT kulaklıklar, sağ kulak yastığına entegre kontrol birimleri içeriyor. Ses seviyesini değiştirmek için sadece yukarı veya aşağı düğmelerine basın, bir şarkı ileri almak için sadece bir kez ileri düğmesine basın ve geriye almak iki kere geri düğmesine basın. Kulak yastıklarında aynı zamanda eller serbest çağrıların yapılmasına olanak tanıyan iki de mikrofon var. İster ofiste ister caddede olsun, M2BT kulaklıkları kullanarak duymak her zaman kolay.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.